دسته‌بندی نشده

اهمیت استفاده از ردیاب در گردشگری

ایران از مقاصد گردشگری کشور های همسایه و سایر کشور های دیگر است. حفظ و تامین امنیت گردشگران برای شرکت های مسافرتی اهمیت زیادی دارد، چرا که تامین امنیت گردشگران در توسعه صنعت توریسم و گردشگری تاثیر گذار است. بنابراین استفاده از تجهیزات امنیتی مانند جی پی اس خودرو می تواند در صنعت گردشگری تحول بزرگی ایجاد کند‌.

ردیابی خودرو با برنامه نقشه یاب

استفاده از ردیاب گردشگری

اهمیت استفاده از ردیاب گردشگری در سفر

سالانه گردشگران زیادی برای دیدن جاذبه های گردشگری و طبیعی  به ایران سفر می کنند. ایران کشوری چهار فصل و زیبا است که توانسته مقاصد عالی برای گردشگران خارجی و داخلی باشد. در صنعت توریسم محافظت از گردشگران و وسایل های آن ها اهمیت بسیار زیادی دارد.

ایران جاذبه های گردشگری بسیار زیادی در خارج از شهر ها دارد که می تواند برای هر گردشگر داخلی و خارجی جالب و جذاب باشد. برای اینکه گردشگران در مکان های خارج از شهر گم نشوند یا مسیر را گم نکنند باید از  تجهیزات امنیتی مانند ردیاب استفاده کرد تا لیدر بتواند به صورت لحظه ای موقعیت گردشگران را ردیابی کند و در صورتی که یک گردشگر از محل اقامت دور شد امکان پیگیری فراهم شود.

فردی در حال استفاده از برنامه نقشه

توسعه توریسم با کمک ردیاب گردشگری

نقش ردیاب گردشگری در توسعه صنعت توریسم

توسعه و رونق صنعت توریسم می تواند درآمد های زیادی وارد ایران کند و حتی بر روی پیشرفت و توسعه زیرساخت های منطقه ای تاثیرات زیادی بگذارد. بنابراین استفاده از تجهیزاتی که بتواند این صنعت را رشد دهد اهمیت زیادی دارد. ارائه خدمات بهتر و تامین امنیت مسافران می تواند باعث پیشرفت و توسعه شرکت های گردشگری شود.

این که شرکت های گردشگری و توریستی تا حد زیادی به امنیت گردشگران و مسافران خود اهمیت دهند می تواند باعث پیشرفت شرکت شود و مسافران و گردشگران زیادی را به خود جذب کند. استفاده از ردیاب برای پیگیری موقعیت مکانی مسافران در تور های گردشگری اهمیت داشته و می تواند امنیت مسافران را تضمین کند.

ردیاب شخصی در دست فرد

کاربرد ردیاب گردشگری

بررسی کاربرد ردیاب در صنعت گردشگری

گردشگران زیادی از جا های مختلف جهان به ایران سفر می کنند که بسیاری از آن ها به زبان فارسی و حتی انگلیسی تسلط ندارند و نمی توانند با لیدر ها و سایر مسافر ها ارتباط برقرار کنند.

در واقع مسافرانی که به زبان انگلیسی مسلط نیستند نگرانی های در مورد گم کردن مسیر و ناتوانی در مسیریابی دارند. این موضوع بر عهده شرکت گردشگری است که بتواند امنیت مسافر خود را حفظ کند. یک ردیاب و جی پی اس همراه می تواند مشکل مسافران را حل کند تا دیگر دغدغه ای بابت گم کردن مسیر را نداشته باشند.

ردیاب های امکانات مختلفی دارند از جمله ارسال پیام و برقراری تماس که می توانند در هنگام مسافرت یک تجهیزات مفید و کاربردی باشند. تور های گردشگری باید برای امنیت مسافران و خدمات رسانی بهتر ردیاب هایی تهیه کنند و طرز استفاده از آن ها را به گردشگران آموزش دهند تا در زمانی که گردشگر در مواقع اضطراری نیاز به کمک داشت بتواند با ردیاب در خواست کمک کند تا لیدر گروه بتواند به کمک آن برود.

انواع اجزای ردیاب گردشگری

مهمترین مزایای ردیاب گردشگری

مهمترین مزایای ردیاب گردشگری در حفظ امنیت مسافران

دراینجا به مهم ترین مزایای ردیاب گردشگری اشاره خواهیم کرد.

دسترسی به بهترین و امن ترین مسیر رسیدن به تفرجگاه

زمانی که برای دیدن جاذبه های گردشگری به کوه و جنگل و… می روید باید به دنبال یک تفرجگاه امن برای اقامت باشید. اما رسیدن به یک تفرجگاه جذاب می تواند کمی دشوار باشد، چرا که شما مسیر را بلد نیستید و باید از مسیر های ناهموار عبور کنید که احتمال گم شدن شما در مسیر را بسیار زیاد می کند.

در این مواقع بهتر است از تجهیزات امنیتی مانند ردیاب گردشگری استفاده کنید تا این دستگاه بتواند مسیر را ثبت کند و لیدر تور بتواند از طریق داده های ردیاب مسیر شما را بیابد و به شما در مسیر یابی کمک نماید. همچنین هر زمان که از تفرجگاه دور شدید می توانید از روی نقشه به آسانی مسیر تفرجگاه را پیدا کنید.

تهیه گزارشات دقیق از تاریخچه سفرها

ردیاب ها به واسطه امکانات و قابلیت های بسیار زیاد توانسته اند به یکی از تجهیزات مهم در صنعت توریسم تبدیل شوند. از مهم ترین قابلیت آن ها تهیه گزارشات دقیق از سرعت رانندگی، مسیر حرکت، تعداد توقف ها، مکان توقف و مدت زمان آن و تاریخچه سفر است. بنابراین مدیران شرکت گردشگری می توانند از راه دور از طریق اطلاعات گزارشات ردیاب بر کار های لیدر و راننده ها نظارت داشته باشند و برنامه ریزی های دقیق تری انجام دهند.

کسب رضایت مسافران در تورهای گردشگری

از مهمترین اهداف شرکت های گردشگری کسب رضایت مسافران است که می تواند سرمایه بزرگی برای شرکت باشد. هر چقدر مسافران از امنیت و آرامش سفر و ارائه خدمات دقیق و برنامه ریزی شده رضایت داشته باشند می توانند در سفر بعدی نیز به همان شرکت مراجعه کنند. به این ترتیب برای کسب رضایت مسافران می توانید از ردیاب استفاده کنید تا در هر موقع که نیاز به کمک داشتند بتوانند از طریق ردیاب درخواست خود را ارسال کنند و مسیر را بیابند.

تعیین محدوده امن برای محافظت از گردشگران

مدیران می توانند در ردیاب منطقه امن را برای حرکت خودرو ها تعیین کنند تا اگر راننده یا مسافر از مسیر تعیین شده منحرف شود مدیر بتواند از طریق اپلیکیشن از راه دور مطلع شود و اقدامات لازم را انجام دهد.

ردیاب در گردنبند

درخواست کمک اضطراری با ردیاب

سیستم درخواست کمک اضطراری برای مسافران

ردیاب ها قابلیتی به نام درخواست کمک اضطراری دارند تا در مواقعی که گردشگران دچار مشکل شدند بتوانند از طریق ردیاب درخواست کمک به مدیر ارسال کنند تا مدیر از طریق اطلاعات موقعیت مکانی مسافران بتواند به آن ها کمک کند. شرکت های مسافرتی می توانند برای هر مسافر ردیاب همراه و شخصی فراهم کنند تا نظارت بر روی موقعیت مکانی مسافران برای مدیران آسان تر باشد.

مدیریت و دسترسی چندگانه به اپلیکیشن ردیاب

شرکت های مسافرتی تور های تفریحی مختلفی برگزار می کنند و برای این که بتوانند بر روی موقعیت مکانی مسافران نظارت داشته باشند چند مسئول را برای نظارت بر تور های مختلف انتخاب می کنند تا بتوانند بر روی تمامی تور ها نظارت داشته باشند. همچنین اپلیکیشن ردیاب قابلیت دسترسی چندگانه دارد و مدیران می توانند از طریق این اپلیکیشن بر روی هر توری نظارت داشته باشند.

تضمین امنیت مسافران و پیدا کردن راحت تر وسایل و چمدان های گم شده

مسافران خارجی و داخلی می دانند که در هنگام سفر باید به فکر تامین امنیت چمدان های خود باشند، چرا که احتمال گم شدن چمدان ها و سرقت رفتن آن ها در سفر زیاد است. ردیاب ها در این زمینه هم می توانند کمک‌ زیادی به مسافران و صنعت توریسم کنند. مسافران با تهیه ردیاب گردشگری می توانند امنیت چمدان های خود را حفظ کنند و در زمانی که چمدان آن ها گم شد یا سرقت رفت بتوانند موقعیت مکانی آن را پیدا کنند و چمدان خود را بیابند.

افراد با چمدان

ضرورت استفاده از ردیاب گردشگری

ضرورت استفاده از ردیاب گردشگری در سفرهای آفرودی

گردشگران زیادی علاقه مند هستند در جنگل و طبیعت کمپ بزنند و چند روز را در کمپ و طبیعت به گشت و گذار بپردازند. چنین سفر هایی به دلیل این که در طبیعت انجام می شود می تواند چالش های مخصوص خود را داشته باشد. در واقع باید منطقه ای مناسب برای کمپ زدن پیدا کنید و احتمال دارد نتوانید خودرو خود را به محل کمپ ببرید.

در این مواقع باید خودرو را کمی دور تر از محل کمپ پارک کنید. هر موقع که از کمپ ها دور  شوید و به سمت خود و بروید احتمال دارد مسیر را گم کنید. بنابراین لازمه پیدا کردن مسیر در سفر های آفرودی استفاده از ردیاب است. با استفاده از ردیاب می توانید به راحتی از روی نقشه خودرو و مسیر کمپ را پیدا کنید، چرا که موقعیت خود و و کمپ به صورت زنده بر روی نقشه به شما نشان داده می شود.

همچنین در زمان سرقت رفتن خودرو ردیاب به شما هشدار می دهد به این ترتیب می توانید از امنیت خودرو و خودتان در سفر اطمینان داشته باشید. خانواده ها می توانند با تهیه ردیاب گردشگری خیال خود را بابت امنیت فرزندان خود در سفر های آفرودی و تور های گردشگری آسوده کنند. همچنین بتوانند به موقعیت مکانی فرزندانشان در سفر دسترسی داشته باشند.

[elementor-template id=”1000004732″]

نتیجه گیری

رفتن به مسافرت به شهر ها و کشور های مختلف می تواند برای همه انسان ها جالب و سرگرم کننده باشد اما چیزی که در مسافرت برای همه اهمیت دارد حفظ امنیت مسافران است. کاربرد ردیاب در صنعت گردشگری بسیار زیاد است، چرا که امکان دارد در زمان سفر با موقعیت های مختلف و خطرناکی مواجه شوید یا حتی مسیر برگشت به تفرجگاه و مکان اقامت خود را گم کنید‌. برای این که مسیر را گم نکنید بهتر است از جی پی اس یا ردیاب استفاده کنید تا در شرایط اضطراری بتوانید از ردیاب کمک بگیرید.

این فناوری جدید و پیشرفته توانسته تا حد زیادی به صنعت توریسم کمک کند، چرا که جزئیات دقیق موقعیت مکانی مسافران را بر روی نقشه نشان می دهد تا لیدر ها و افراد دیگر بتوانند از روی نقشه مسافران را بیایند. این تجهیزات در تخصیص مسیر به گردشگران کمک زیادی می کند و موجب افزایش رضایت گردشگران خواهند شد. بنابراین گردشگران با استفاده از ردیاب های گردشگری می توانند تجربه یک سفر امن و دل  انگیز را داشته باشند.

منبع: loconav

الوردیاب

سوالات متداول

استفاده از ردیاب گردشگری چه مزایایی دارد؟

استفاده از این ردیاب ها برای حفظ امنیت وسایل و افراد در سفر بسیار ضروری می باشد. همچنین برای ردیابی و درخواست کمک اضطراری نیز می تواند بسیار مورد استفاده قرار گیرد.

ضرورت استفاده از ردیاب گردشگری برای شرکت های گردشگری چیست؟

مدیران شرکت گردشگری می توانند از راه دور از طریق اطلاعات گزارشات ردیاب بر کار های لیدر و راننده ها نظارت داشته باشند و برنامه ریزی های دقیق تری انجام دهند. همچنین استفاده از این ردیاب ها و جی پی اس خودرو می تواند خیال افراد را از امنیت سفر راحت کند.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *