دسته‌بندی نشده

معرفی ردیاب جیبی

تصویر شاخص ردیاب جیبی

ردیاب‌‌ها (gps tracker)، دستگاه‌هایی هستند که برای ردیابی مکان دقیق وسیله نقلیه، افراد، حیوانات خانگی، چمدان‌ها و غیره در زمان واقعی استفاده می‌ شوند. این ابزارها، با نرم افزار ردیابی کار می‌کنند تا به شما کمک کنند مکان هدف را دقیقاً تشخیص دهید. باید گفت که انتخاب بهترین دستگاه ردیاب جیبی (GPS) کار بسیار دشواری است. آنها به گونه‌ای متفاوت طراحی شده‌اند تا نیازهای مختلف را برآورده نمایند. بنابراین، خوب است که این گجت‌ها را بر اساس هدف و طراحی خود انتخاب کنید.

معرفی ردیاب جیبی

فناوری GPS، یکی از مفیدترین اختراعاتی است که بشر داشته است. می‌توان گفت که دستگاه ردیاب جیبی، به عنوان یک سیستم قابل حمل عمل می‌کند که به کاربران این امکان را می‌دهد تا بتوانند ردیابی و نظارت موقعیت لوازم یا فردی را داشته باشند.

این دستگاه‌ها بیشتر در وسایل نقلیه به عنوان سیستم ردیابی خودرو استفاده می‌شوند. اما می‌توان آنها را برای ردیابی افراد، لوازم و یا حتی حیوانات خانگی نیز استفاده نمود. در حالی که دستگاه‌های ردیابی شبیه به سیستم‌های ناوبری داخل خودرو هستند، چند تفاوت کلیدی وجود دارد.

سیستم‌های ناوبری GPS به رانندگان موقعیت مکانی آنها را بر روی نقشه دیجیتال نشان می‌دهد و سپس دستورالعمل‌های رانندگی را برای رسیدن به یک نقطه تعیین شده ارائه می‌کند. از سوی دیگر، ردیاب جیبی، از فناوری GPS برای ردیابی موقعیت فعلی خودرو یا فرد استفاده می‌کنند. سپس داده‌های GPS به رایانه، تلفن هوشمند یا تبلت ارسال می‌شود.

ردیاب‌های GPS برای تعیین مکان، به یک سری از ماهواره‌ها متصل می‌شوند. برخی از آنها از فرآیندی به نام سه لایه استفاده می‌کنند که از موقعیت سه یا چند ماهواره از شبکه جهانی ماهواره ناوبری (GNSS) و فاصله از آنها برای تعیین عرض، طول جغرافیایی، ارتفاع و زمان بهره می‌برد.

تصویر ردیاب جیبی به همراه تلفن همراه متصل به آن

ردیاب جیبی چه ویژگی‌هایی دارد؟

ویژگی ردیاب جیبی

ردیاب‌های جیبی یا ردیاب GPS در اندازه‌ای کوچک و بادوام طراحی شده‌اند. آنها یک پلتفرم ابری امن را فراهم می‌کنند که از داده‌های شما محافظت نموده و به شما هشدارهای منطقه را به صورت فوری ارسال می‌کنند.

بنابراین، شما به راحتی می‌توانید مکان کودک، سالمند، حیوان خانگی (ردیاب حیوانات) و یا لوازم خود را زمانی که دور است، بدانید. در این دستگاه‌ها که در برندهای مختلف، در اندازه و رنگ‌های متنوعی عرضه می‌شود، می‌توانید جدول زمانی را با مسیرها و سرعت سفر خود مشاهده کنید.

این مکان یاب به راحتی به لباس فرد یا لوازم شما متصل می‌شود. می‌توان گفت که این یک ابزار بسیار مفید برای ردیابی کودکان (ردیاب کودکان) است که کار با آن ساده بوده و با قیمت‌های مناسبی عرضه می‌شود. با استفاده از آنها می‌توانید اطلاعات مکانی دقیقی را دریافت کرده و به سریع ترین امکانات ردیابی GPS دست یابید.

برخی از این دستگاه‌ها، از فناوری پیشرفته هوش مصنوعی استفاده می‌کنند. همچنین این قابلیت را دارند که بتوانید به‌ روزرسانی موقعیت مکانی را از طریق برنامه دریافت کنید. ضمن آنکه تمام اطلاعات ردیابی را برای محافظت از حریم خصوصی شما رمزگذاری می‌کنند.

کاربرد ردیاب جیبی

در اینجا دلایل مهمی برای استفاده از ردیاب GPS آورده شده است. می‌توانید با بررسی کاربردهای ردیاب جیبی، استفاده بهتر و موثرتری را از آن داشته باشید.

  • مکان وسیله نقلیه خود را پیگیری کنید.

از ردیاب GPS می‌توان برای ردیابی مکان خودرو (ردیاب خودرو) استفاده کرد. این امکان را به شما می‌دهد تا به راحتی اطلاعات مکان را از طریق برنامه یا آنلاین در هر زمان جستجو کنید. این یک راه خوب، برای مراقبت از وسیله نقلیه خود در زمانی است که شخصاً یا از نظر فیزیکی، در نزدیکی آن حضور ندارید.

  • عادات رانندگی را کنترل نمایید.

انواع ردیاب جیبی، برای ردیابی رانندگان مبتدی و کارمندان خوب هستند. نظارت بر عادات رانندگی می‌تواند به شما در ردیابی مکان کمک کند. شما همچنین می‌توانید نحوه رانندگی آنها را بشناسید و اگر درست نیست آن را اصلاح نمایید.

  • مکان حیوانات خانگی را تعیین کنید.

سگ‌ها و گربه‌ها به راحتی از صداهای بلند آتش بازی و رعد و برق می‌ترسند. شما می‌توانید از یک دستگاه ردیاب GPS برای ردیابی سریع مکان حیوان خانگی خود استفاده کنید و به راحتی آنها را پیدا نمایید.

  • مراقب افراد مسن باشید.

GPS زمانی عالی است که افراد مسنی در خانواده خود داشته باشید. این به شما کمک می‌کند تا از سالمندی (ردیاب سالمندان) که در یافتن مسیر درست مشکل دارد، مراقبت کنید.

تصویری از ردیاب جیبی

دقت ردیاب جیبی به چه عواملی بستگی دارد؟

دقت ردیاب جیبی

در اینجا عوامل مهمی وجود دارد که به شما در انتخاب بهترین دستگاه ردیاب جی پی اس کوچک  با دقت مناسب کمک می‌کند:

  • عمر باتری ردیاب: قبل از خرید باتری ردیاب جی پی اس باید طول عمر آن را در نظر بگیرید. اگر عمر باتری ایده آل ردیاب GPS را بدانید، انتخاب دستگاه ردیاب GPS مناسب برای شما آسان خواهد بود. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید ردیاب شارژی را مطالعه کنید.
  • اندازه GPS: این به طور کلی به مکانی که می‌خواهید ردیاب خود را استفاده کنید، بستگی دارد. اگر می‌خواهید GPS خود را روی یقه حیوان خانگی یا کمربند کودک قرار دهید، خوب است که یک دستگاه با اندازه کوچک انتخاب کنید.

  • نرم افزار گنجانده شده در جی پی اس جیبی: قبل از خرید باید از طریق برنامه یا وب سایت ردیاب GPS آن را مرور کنید. این شامل توانایی‌های استاندارد مانند مکان‌یابی دستگاه‌ها و پیکربندی تنظیمات مکان است.

  • قابلیت های سلولی ردیاب جیبی: ردیاب جیبی عموماً از طریق اتصال شبکه تلفن همراه با شما ارتباط برقرار می‌کند. باید بررسی کنید که آیا دستگاه شما، از شبکه‌های داخلی یا بین المللی پشتیبانی می‌کند.

  • موارد ذخیره سازی و حمل و نقل: این نیز یکی از عوامل مهمی است که به شما در انتخاب ردیاب GPS کمک می‌کند. قاب دستگاه شما باید ضد آب باشد و جابه‌جایی آن ناراحت کننده نباشد.

انواع ردیاب جیبی

ردیاب جی‌ پی ‌اس با استفاده از ترکیبی از فناوری‌هایی مانند LBS (سرویس مبتنی بر مکان)، ماهواره‌‌ها و وای‌ فای، مکان یا شی مورد نظر فرد را ردیابی می‌کند. اگر از طریق ماهواره ردیابی می‌کنید، ردیاب جی پی اس باید در مکانی باشد که خط دید مستقیم به آسمان داشته باشد. در اینجا انواع ردیاب جیبی آورده شده است:

ردیاب غیرفعال: این شکل اصلی یک دستگاه ردیابی GPS است. هیچ اتصال داده دائمی برای انتقال اطلاعات به برنامه یا وب سایت ندارد. ردیاب غیرفعال GPS به سادگی، داده‌هایی را ثبت می‌کند که می‌توانید هر زمان که بخواهید با رایانه بارگیری کنید. این نوع ردیاب جی پی اس، عمر باتری بیشتری دارد. عیب این دستگاه این است که ردیابی وسایل نقلیه دزدیده شده با آن، سخت است.

ردیاب فعال: اگر می‌خواهید وسیله نقلیه خود را نظارت کنید، به یک ردیاب GPS فعال نیاز دارید. از یک اتصال دائمی مانند GPS 2G یا 3G برای انتقال داده‌ها در فواصل زمانی مکرر استفاده می‌کند. این کار باعث کاهش عمر باتری ردیاب‌ها می‌شود. با این حال، اتصال ثابت نگه داشتن تلفن همراه در وسیله نقلیه شما را آسان تر می‌کند.

الوردیاب

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *