دسته‌بندی نشده

راهنمای خرید ردیاب سالمندان

تصویر 2 سالمند به همراه ردیاب سالمندان ساعتی

یکی از دوره‌های حساس و پر دغدغه در طول زندگی، دوران سالمندی است. تمام کسانی که در خانواده از افراد مسن مراقبت و نگهداری می‌کنند به فکر راه‌حلی برای مقابله با مشکلات و مسائل این دوره هستند. آلزایمر، زوال عقل و بیماری‌های جسمی ازجمله مشکلاتی است که افراد سالخورده و خانواده آن‌ها را درگیر می‌کند. یکی از این راهکارها می‌تواند استفاده از ردیاب سالمندان باشد.

این ردیاب‌های شخصی در ابعاد کوچک و سبک طراحی و تولیدشده و کار با آن بسیار آسان است. البته با کمک از دستور راهنمای خرید ردیاب سالمندان باید خریدی هوشمندانه و انتخابی درست داشت. این راهنمای خرید ردیاب سالمندان را می‌توان با مشورت از افراد مجرب در این زمینه و یا سایت‌های معتبر اینترنتی دریافت کرد.

معرفی ردیاب سالمندان

درصورتی‌که با کمک راهنمای خرید ردیاب سالمندان یکی از این دستگاه‌ها را تهیه و راه‌اندازی کردید باید بدانید که این ردیاب بهترین وسیله برای حفظ امنیت و سلامت پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها خواهد بود. با پیشرفت علم و تکنولوژی ردیاب‌های پیشرفته‌تر و متنوع‌تری با کاربردهای فراوان طراحی و ساخته می‌شود.

ردیاب مناسب سالمندان از نوع ردیاب شخصی بوده که وزنی سبک و ابعادی کوچک داشته و می‌توان آن را در لباس، کیف یا خودرو افراد سالخورده جاگذاری کرد. البته برخی از این نوع ردیاب به اشکال دستبند، پابند و گردنبند طراحی و تولید می‌شود. این دستگاه طبق برنامه، تمامی اطلاعات مهم مانند: موقعیت مکانی، خروج از محیط امن مشخص‌شده، صداهای اطراف فرد و مسیرهایی تردد را دریافته کرده و به شبکه‌های ماهواره موقعیت‌یاب ارسال می‌کند.

شبکه‌های اینترنتی داده‌ها را پردازش و به‌صورت پیامک در حالت آفلاین یا تماس و پیام صوتی به حالت آنلاین به سیستم متصل، ارسال می‌کند. در دفترچه راهنمای خرید ردیاب سالمندان بیان‌شده که هنگام راه‌اندازی ردیاب برنامه‌ای روی تلفن همراه یا رایانه نظارت‌کننده نصب‌شده و پیام‌ها روی این سیستم‌ها دریافت خواهد شد.

اکثر ردیاب‌ها قابلیت نصب برنامه به‌صورت هم‌زمان بر دو سیستم را دارند. با این شیوه دو نفر می‌توانند روی رفتار و حرکات افراد سالمند کنترل داشته باشند. تقریباً تمامی ردیاب‌ها دارای دکمه SOS یا پیام ضروری بوده و در مواقع لازم اعلام هشدار می‌کند. این دکمه برای سالمندانی که دارای آلزایمر و ناتوانی جسمی هستند بسیار کاربردی و مناسب خواهد بود.

تصویر سالمند و فرزند آن در حال بررسی موقیت آن

معرفی انواع ردیاب سالمندان

انواع ردیاب سالمندان

در راهنمای خرید ردیاب سالمندان بیان‌شده که ردیاب‌های سالمندان جز گروه ردیاب‌های شخصی محسوب می‌شوند. البته این دسته از دستگاه‌های الکتریکی به دلیل مشکلات جسمی و شرایط حساس کاربر باید از امتیازات و ویژگی‌های خاصی برخوردار باشند.

بنابراین شرکت‌های طراحی و تولیدی سعی می‌کنند کیفیت ردیاب‌های مخصوص افراد مسن را بالاتر برده و امکانات بیشتری را ارائه دهند. در این قسمت به معرفی برخی از این ردیاب‌ها خواهیم پرداخت.

  • ردیاب سالمندان GR500: این ردیاب به شکل یک مچ‌بند یا دستبند بوده و کار با آن بسیار راحت است. وزن سبکی داشته و به دلیل ظاهرش خدشه‌ای به استقلال فرد سالخورده وارد نمی‌کند.
  • ردیاب GM100: اگر به دنبال ردیابی با عملکرد فوق‌العاده و حساسیت بالا هستید، حتماً به سراغ این ردیاب بروید. این دستگاه دارای باطری پرقدرت و آهنربای مگنتی بسیار چسبنده است. حافظه داخلی آن تمامی اطلاعات را تا حدود 3 سال ذخیره دارد.
  • ردیاب مدل A21P: این دستگاه ظاهری شیک و پیشرفته دارد. کاربر می‌تواند با استفاده از بندی که در بسته‌بندی قرار دارد، آن را به شکل گردنبند به گردن خود آویزان کند. مقاوم در برابر رطوبت، ضربه و گرما و سرما بوده و قابلیت ثبت صداهای اطراف، همچنین تماس دوطرفه نیز از ویژگی‌های این نوع ردیاب است.
  • ردیاب VT03: این مدل از ردیاب‌ها به حالت آهنربایی ساخته شده‌اند. مگنت آن‌ها از چسبندگی بسیار بالایی برخوردار بوده و در دو حالت آفلاین و آنلاین قابل‌استفاده است. از مقاومت بالایی در برابر گردوغبار، آب، ضربه، حرارت و سرما برخوردار است. کاربر با یک‌بار شارژ 24 ساعته می‌تواند برای مدت‌زمان زیادی به‌راحتی از آن استفاده نماید.
  • ردیاب NG160: شاید جالب باشد اما باید بدانید که کوچک‌ترین ردیابی که تاکنون طراحی و ساخته‌شده، ردیاب مدل  NG160 بوده است. ابعاد بسیار کوچک و وزن کم آن موجب خواهد شد به راحتی در قسمت‌های مختلف جاگذاری شود. باطری این دستگاه با یک‌بار شارژ حدود بیست روز شارژ خود را نگه‌داشته و قابل‌استفاده خواهد بود.
  • ردیاب مدل G910: از ویژگی‌های این ردیاب می‌توان به وزن سبک و ابعاد کوچک آن اشاره نمود. باطری ردیاب سالمندان مدل G910 قابلیت نگه‌داشتن شارژ تا 8 روز را دارد. ثبت و ضبط صداهای اطراف و بیان دقیق موقعیت مکانی از مزایای دیگر این ردیاب بوده است.
راهنمای خرید ردیاب سالمندان

هنگام خرید ردیاب سالمندان به چه نکاتی باید توحه کرد؟

نکات مهم هنگام خرید ردیاب سالمندان

در بخش راهنمای خرید ردیاب سالمندان نکات مهمی وجود دارد که باید به آن‌ها توجه نمود. در این قسمت برخی از این نکات را بیان می‌کنیم.

1. چرا باید ردیاب بخریم؟ در قدم اول خرید بهتر است هدف نهایی بررسی شود. باید از خود پرسید آیا خرید ردیاب سالمندان لازم است؟ بعد از نتیجه‌گیری به بررسی مواد بعدی می‌پردازیم.

2. چه مقدار بودجه مالی برای خرید کنار گذاشته شده است؟ نهایت بودجه را در نظر گرفته و به دنبال مواردی باشیم که با مبلغ در نظر گرفته‌شده هماهنگ باشد. البته باید در نظر داشت که قیمت بالا نشانه کیفیت عالی نیست و می‌توان با هزینه کمتر ردیاب مناسبی را خریداری و راه‌اندازی نمود.

3. ردیاب سالمندان باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ در راهنمای خرید ردیاب سالمندان ویژگی‌های زیادی مانند: ظرفیت باطری، کیفیت سخت‌افزاری، حافظه داخلی، موقعیت دقیق جغرافیایی و گزارش لحظه‌ای مدنظر است.

4. آیا ردیاب مدنظر دارای شرایط گارانتی و پشتیبانی است؟ بهتر است دستگاه الکتریکی ردیاب از برندی انتخاب شود که گارانتی و خدمات پس از فروش داشته باشد. همچنین قسمت پشتیبانی شرکت تولید همیشه پاسخگو مشتریان خود باشد.

5. باطری دستگاه چه مقدار توان نگه‌داشتن شارژ را دارد؟ طبق راهنمای خرید ردیاب سالمندان و به علت شرایط و مشکلات جسمانی کاربر بهتر است ردیابی انتخاب و تهیه شود که باطری با قدرت نیروی بالا داشته باشد. همچنین بعد از یک شارژ چندساعته بتواند برای مدت طولانی شارژ خود را نگه دارد.

6. کیفیت سخت‌افزاری دستگاه چگونه است؟ کیفیت دستگاه ردیاب سالمندان از اهمیت بالایی برخوردار است. ترجیحاً دستگاه انتخابی باید از قابلیت‌هایی مانند: مقاومت در برابر رطوبت، ضربه، حرارت و سرما را داشته باشد.

7. عدم پیچیدگی و استفاده راحت: عموماً زمانی که افراد پا به سن می‌گذارند، دیگر حوصله یادگیری و تمرین ندارند. بنابراین بهتر است کار با دستگاه ردیاب بسیار آسان بوده و نیاز به تمرین و ممارست نداشته باشد.

8. ابعاد و وزن: افراد سالمند را نمی‌توان مجاب به داشتن جسمی اضافی با وزن سنگین و ابعاد بزرگ کرد. بنابراین باید ردیابی انتخاب و خریداری شود که در ابعاد کوچک و وزنی سبک طراحی و تولیدشده باشد.

تصویر 2 سالمند به همراه مکان آنها روی نقشه

راهنمای خرید ردیاب سالمندان

خرید ردیاب سالمندان

افراد سالخورده از مشکلات عدیده‌ی جسمی مانند آلزایمر و فراموشی، ناتوانی‌ تجزیه‌وتحلیل در لحظه رنج می‌برند. بر طبق اصول راهنمای خرید ردیاب سالمندان بهتر است ردیاب مناسب تهیه شود تا از راه دور بتوان مراقب این عزیزان بود.

چراکه یک‌ لحظه غافل شدن از پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها ممکن است یک‌عمر پشیمانی و ندامت به بار آورد. البته این ردیاب‌ها باید به‌گونه‌ای باشد که حس استقلال را از فرد نگرفته و موجب آزادگی خاطر آن‌ها نشود. باید در نظر داشت که استفاده از ردیاب تنها برای حفظ امنیت و سلامت عزیزان سالمند بوده و به منظور نادیده گرفتن حریم شخصی یا تحت کنترل داشتن آن‌ها نیست.

برای تهیه ردیاب باکیفیت بعد از بررسی‌های مختلف و کمک گرفتن از راهنمای خرید ردیاب سالمندان می‌توان نوع مناسب آن را انتخاب و خریداری نمود. برای خرید این قبیل اجناس باید به فروشگاه‌های معتبر مراجعه نمود. الوردیاب بزرگترین عرضه کننده انواع ردیاب در ایران، آماده هر گونه خدمت رسانی به شما عزیزان است.

الوردیاب

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *