دسته‌بندی نشده

7 دلیل مهم برای خرید ردیاب کودکان

مهم‌ترین دلیل برای خرید ردیاب کودکان را می‌توان خود کودک دانست. پدر و مادر تمام تلاش خود را برای رفاه، امنیت و سلامت کودکان دلبندشان انجام می‌دهند. حال تصور کنید که خطری این اعضای مهم خانواده را تهدید کند، بی‌شک همه برای از بین  بردن خطر به‌پا می‌خیزند.

ردیاب‌های مخصوص کودک نیز برای رفع نگرانی‌ها و جلوگیری از خطرهای احتمالی تولید می‌شوند. برای خرید هوشمندانه یک ردیاب باید موارد مختلفی مدنظر قرار گیرد. در این مطلب به بیان 7 دلیل مهم برای خرید ردیاب کودکان خواهیم پرداخت.

ردیاب کودکان چیست؟

کودکان یکی از مهم‌ترین وقایع زندگی افراد محسوب می‌شوند. بی‌شک همه پدرها و مادرها نهایت تلاش خود را برای حفظ سلامت و امنیت آن‌ها به خرج می‌دهند. گاهی کودکان در منزل یا کوچه و خیابان تنها هستند. والدین در این مواقع خطرهایی مانند گم‌شدن یا دزدیده شدن دلبندانشان خواهند بود.

قبل از اینکه 7 دلیل مهم برای خرید ردیاب کودکان بررسی شود باید دانست که بهترین راهکار برای رفع این نگرانی‌ها و جلوگیری از خطرهای احتمالی استفاده از ردیاب کودکان است. این ردیاب‌ها طبق شرایط کودکان تولید و در بازار عرضه می‌شود.

ردیاب‌های کودکان دستگاهی الکتریکی بوده که شامل یک نرم‌افزار و یک سخت‌افزار است. سخت‌افزار ردیاب قطعه‌ای کوچک بوده که به اشکال مختلف ساخته‌شده و نرم‌افزار آن شامل برنامه‌ای با امکانات به‌روز است که روی تلفن همراه یا رایانه نصب می‌شود.

ردیاب‌ها برای بیان اطلاعاتی چون ردیابی دقیق، اعلام موقعیت مکانی، ثبت و ضبط صدا، هشدار در زمان خطر و خروج از منطقه امن ساخته شده‌اند. تمامی اطلاعات به‌صورت لحظه‌ای و جامع پردازش و با پیامک یا تماس به گوشی موبایل یا کامپیوتر ارسال می‌شود.

GPS ردیاب‌های کودکان بسیار دقیق و با آنتن دهی بالا طراحی‌ شده است. همچنین باطری‌هایی که برای این دستگاه استفاده می‌شود طی ساعات زیادی شارژ خود را نگه‌داشته و در مدت‌زمان کوتاهی مجدداً شارژ می‌شود. علاوه بر تمامی مواردی که راجع به این دستگاه‌های الکتریکی باید دانست، 7 دلیل مهم برای خرید ردیاب کودکان وجود دارد که باید آن‌ها را با دقت بررسی نمود.

تصویر مکان هایی که میتوانید ردیاب را در وسایل کودکان جا ساز کنید.

نحوه کارکرد ردیاب کودکان

ردیاب کودکان چگونه کار می‌کنند؟

ردیاب کودکان با استفاده از فنّاوری GPS مکان دقیق را به یک شبکه ماهواره‌ای ارسال می‌کند. شبکه بعد از پردازش، موقعیت دقیق جغرافیایی را از طریق سیگنال به سرور متصل ارسال کرده و درنهایت بر اساس برنامه تعریف‌شده روی نرم‌افزار نصب‌شده نشان داده می‌شود.

ردیاب‌ کودکان باید با سرعت، مکان دقیق کاربر را مشخص کند. متأسفانه یکی از 7 دلیل مهم برای خرید ردیاب کودکان سرقت است. اگر ردیاب از سرعت‌بالا برخوردار نباشد، ریسک این خطر بیشتر خواهد بود. از مزیت‌های دیگر دستگاه، وجود یک دفترچه راهنما در بسته‌بندی ردیاب بوده که تمامی موارد و نکات نصب، راه‌اندازی سخت‌افزاری و نرم‌افزاری در آن تشریح شده است.

ردیاب کودک از طریق ماهواره‌های مکان‌یابی اطلاعات دقیق توقف، مسیرهای عبورومرور، ضربه‌ها، صداها و خروج از محدوده جغرافیایی مشخص را پردازش و برای تلفن همراه نظارت‌کننده ارسال می‌کند. دکمه SOS یا هشدار به‌محض فشرده شدن اعلام هشدار کرده و خبر یک خطر را روی گوشی یا رایانه ارسال می‌کند.

ازآنجاکه والدین ممکن است یکی از 7 دلیل مهم برای خرید ردیاب کودکان را داشته باشند و خود را ملزم به خرید این دستگاه نمایند. طراحان این ردیاب‌ها در انواع و اقسام متفاوت طراحی و تولید می‌کنند. یکی از اشکال ردیاب کودکان به‌صورت ساعت مچی طراحی‌شده، والدین می‌توانند این ردیاب‌ها را به دست کودک بسته و یا در جیب و کیف او قرار دهند. تنوع اشکال ردیاب‌های مخصوص کودکان زیاد است. گونه‌ای دیگر از این نوع ردیاب‌ها قطعه‌ای مربعی شکل بوده که به لباس یا کفش کودک متصل می‌شود. دقت این نوع از ردیاب‌ها به دلیل حساسیت و ناتوانی کودک در کنترل وقایع بسیار زیاد است.

تصویر نقشه و نشان دادن مکان فرزند

بررسی 7 دلیل مهم برای خرید ردیاب کودکان

دلایل مهم برای خرید ردیاب کودکان

7 دلیل مهم برای خرید ردیاب کودکان وجود دارد که در این قسمت به بیان آن‌ها خواهیم پرداخت:

 1. کودک ربایی: بدترین خبری که ممکن است به پدر و مادر برسد دزدیده شدن دلبندشان است. شاید بتوان مهم‌ترین مورد از 7 دلیل مهم برای خرید ردیاب کودکان را سرقت دانست. در برنامه برخی از ردیاب‌ها شماره پلیس تعریف‌شده و بلافاصله در این شرایط گزارش به پلیس ارسال می‌شود.
 2. والدین شاغل و پرمشغله: یکی از مشکلات والدین پرمشغله نگهداری و مراقبت از فرزندان در تابستان و تعطیلات است. ردیاب کودک می‌تواند خیال این والدین را آسوده کند. باوجود این ردیاب، والدین از محل کار خود می‎‌توانند رفت‌وآمد فرزندانشان را تحت کنترل داشته باشند.
 3. کودکان پیش فعال: برخی از کودکان نسبت به همسالان خود از شیطنت و انرژی بیشتری برای فعالیت برخوردارند. آن‌ها با حرکات و رفتار خود که گاها غیرقابل‌پیش‌بینی هستند برای والدین خود دردسر ایجاد می‌کنند. باوجود ردیاب‌های کودکان بسیاری از نگرانی‌های والدین برطرف خواهد شد.
 4. کودکان ناتوان: کودکان مبتلابه مشکلات جسمی و ذهنی مانند اوتیسم و سندروم دوان که برای هر حرکتی نیاز به همراهی والدین و پرستار دارند می‌توانند باوجود ردیاب مناسب، احساس استقلال کرده و برخی از فعالیت‌ها را به‌تنهایی انجام دهند.
 5. کمک به رانندگان سرویس مدرسه: رانندگان سرویس می‌توانند با داشتن این ردیاب‌ها دانش‌آموزان را سریع‌تر پیداکرده و به مقصد برسانند.
 6. مکان‌های پرازدحام: یکی از 7 دلیل مهم برای خرید ردیاب کودکان مکان‌های عمومی بوده که همه کودکان در معرض آن قرار دارند. در برخی مواقع کنترل کودکان در شهربازی و پارک‌ها از دست والدین یا پرستار خارج می‌شود. داشتن ردیاب‌های کودکان می‌تواند از گم‌شدن و سردرگمی والدین در اماکن شلوغ جلوگیری کند.
 7. کودکان دارای بیماری‌های خاص: برخی از کودکان دارای بیماری‌های خاص با اتفاق‌هایی مانند ضربه، افتادن و خونریزی با مشکلات جدی مربوط به بیماری خود مواجه می‌شوند. ردیاب مخصوص کودکان باعث می‌شود تا از این مشکلات جلوگیری شود.
تصویر کودک به همراه ردیاب

هنگام خرید ردیاب کودکان، به چه نکاتی باید توجه کرد؟

خرید ردیاب کودکان

برای خرید بی‌نقص و هوشمندانه ردیاب کودکان باید نکات مهمی را موردتوجه قرار داد. این موارد عبارت است از:

 • در اولین مرحله باید هدف از خرید مشخص شود و طبق آن ردیاب‌ها موردبررسی قرار گیرند.
 • بی‌شک یک فروشنده صادق و مجرب می‌تواند درزمینه بهترین انتخاب یاری کننده و مفید باشد.
 • از افرادی که از این دستگاه استفاده می‌کنند باید پرس‌وجو شود. همچنین کاربر می‌تواند وارد وب‌سایت‌های مربوط به ردیاب‌های کودکان شده و اطلاعاتی را به دست آورد.
 • کاربر برای خرید آگاهانه و هوشمندانه باید قبل از خرید نهایی و البته بعد از انتخاب ردیاب، اپلیکیشن نرم‌افزار، برنامه‌ها و امکاناتی که ارائه می‌کند را مورد بازبینی و تحقیق قرار دهد.
 • باطری ردیاب‌ها به‌طور متغیر طی زمان‌های مختلف توانایی حفظ شارژ در حالت آفلاین و آنلاین را دارند. والدین هنگام خرید باید به این ظرفیت توجه کنند.
 • گارانتی محصول یکی از موارد مهمی است که هنگام خرید ردیاب باید موردتوجه قرار گیرد. بعضی از شرکت‌های تولیدی برای پاسخگویی به مشتریان ارزش زیادی قائل بوده و به‌طور بیست‌وچهارساعته پاسخگوی خریداران هستند. این نکته یک ویژگی مثبت برای شرکت تولیدی محسوب می‌شود.
 • بعد از بررسی‌های جانبی و اولیه، نوبت به‌ظاهر سخت‌افزاری ردیاب است. در نظر داشته باشید جسم سنگین با ظاهری ناخوشایند کودکان را ناراضی کرده و از همراه داشتن آن سر باز می‌زنند. بنابراین باید ردیابی انتخاب شود که ظاهری کودکانه و زیبا و وزنی سبک داشته باشد.
 • باید به مبلغ کنار گذاشته و بودجه مالی برای این کار نیز توجه کرد و حول محور آن به انتخاب ردیاب پرداخت.
 • بهترین نوع ردیاب باید دارای امکاناتی مانند اپلیکیشن رایگان، دکمه اضطراری، ثبت و ضبط صدای اطراف کودک، برد و آنتن دهی، تاریخچه تمامی مسیرهای تردد، قابلیت تعریف ناحیه ایمن، قابلیت ارسال و دریافت پیام‌های صوتی و متنی و امکان برقراری تماس دوطرفه باشد.

الوردیاب بزرگترین فروشگاه ردیاب در ایران است که انواع ردیاب اعم از ردیاب شخصی، ردیاب آهنربایی، ردیاب خودرو و ردیاب موتورسیکلت با بهترین کیفیت و بهترین قیمت به مشتریان عرضه می‌کند.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *