مقاله

معرفی بهترین برندهای تولید کننده ردیاب

الوردیاب

پیشرفت روز افزون تکنولوژی نیاز جوامع به انواع لوازم الکترونیکی را افزایش می‌دهد. یکی از تکنولوژی‌های پیشتاز، ردیاب یا GPS است. ردیاب‌ها هر روزه پیشرفت بیشتری را نسبت به گذشته خود تجربه می‌کنند. هر بار پیشرفت در این صنعت، سرعت و دقت این محصولات را بالا تر می‌برد. در میان محصولات متنوعی که در بازار وجود دارد، باید برندهای تولید کننده ردیاب را بشناسیم تا بتوانیم بهترین را انتخاب کنیم.

از ردیاب می‌توان برای اشخاص، موتورسیکلت‌ها (ردیاب موتورسیکلت)، خودروها یا حتی لوازمی مثل دوچرخه استفاده کرد. انواع ردیاب دارای مصارف شخصی و امکان استفاده در شرکت‌های مسافربری، حمل و نقل، باربری یا کرایه ماشین هستند. ردیاب‌ها می‌توانند وظایف گسترده‌ای را به انجام برسانند. در ادامه بیشتر با این محصولات آشنا می‌شویم.

معرفی ردیاب

ردیاب وسیله‌ای است که مهم‌ترین وظیفه آن مشخص کردن موقعیت مکانی دقیق خواهد بود. انواع ردیاب در دسته محصولات امنیتی قرار می‌گیرند. با این حال هر ردیاب می‌تواند در کنار این وظیفه اصلی، کارکردهای دیگری نیز داشته باشد. هر ردیاب با توجه به اینکه توسط کدام یک از برندهای تولید کننده ردیاب ساخته شده باشد، می‌تواند در زمینه‌های متنوع عملکرد خوبی از خود نشان دهد.

یکی از ویژگی‌های ردیاب‌ها، به خصوص آن‌هایی که روی خودروها (ردیاب خودرو) نصب می‌شوند، امکان کنترل سرعت و ارسال پیامک در زمان عبور از سرعت مجاز تعیین شده می‌باشد. این توانایی برای شرکت‌هایی مانند ناوگان حمل و نقل، شرکت های مسافربری یا مجموعه های فعال در زمینه باربری و جا به جایی کالا یا وسایل، بسیار مفید و کاربردی است. با توجه به نیاز مختلف صنعت، برندهای تولید کننده ردیاب انواع مختلفی ردیاب  تولید کرده‌اند که شما می‌توانید انواع ردیاب رو مطالعه کنید.

از دیگر ویژگی‌هایی که یک دستگاه ردیاب می‌تواند داشته باشد، نشان دادن و ثبت کردن زمان‌های توقف است. برخی از این محصولات می‌توانند زمان خاموش شدن یا روشن شدن ماشین را ثبت کنند. در نهایت بیشتر این وسایل قابلیت ارسال پیامک در زمان‌های تعیین شده را دارند. همین طور در برخی نمونه‌ها می‌توان اطلاعات گوناگون مانند زمان‌های توقف یا حتی مسیر حرکت را پرینت گرفت.

تصویر ردیاب روی وسیله نقلیه آبی

ردیاب‌ها چگونه کار می‌کنند؟

نحوه کارکرد دستگاه‌های ردیاب

فرقی نمی‌کند که دستگاه ردیاب متعلق به چه برندی باشد، در هر صورت این دستگاه‌های سیستم‌هایی قابل حمل هستند. این واحدهای قابل حمل برای نظارت و ردیابی موقعیت مکانی مورد استفاده قرار می‌گیرند. ردیاب برای تعیین موقعیت مکانی به امواج ماهواره‌ای متصل می‌شود. هر جی پی اس از طریق امواج دریافتی، عرض، طول، ارتفاع و زمان را به دست آورده و به این ترتیب مختصات مکانی را مشخص می‌کند.

استفاده کردن از GPS راحت بوده و به تخصص خاصی نیاز ندارد. این وسیله می‌تواند کاربردی راه‌یابی داشته و در خودروهای شخصی استفاده شود یا در مجموعه‌ها و شرکت‌های بزرگ حمل و نقل یا باربری برای نظارت بر کار یا عملکرد رانندگان مورد استفاده قرار بگیرد. ویژگی نظارتی ردیاب‌ها سبب رونق بازار این لوازم الکترونیکی شده و جهشی بزرگ را ایجاد کرده است. از همین رو جی پی اس خودرو به یکی از محبوب‌تری ردیاب‌های بازار تبدیل شده است و برندهای تولید کننده ردیاب به آن توجه ویژه‌ای دارند.

مزایای استفاده کردن از ردیاب‌ها

ردیاب‌هایی که روی خودرو‌های شخصی نصب می‌شوند، می‌توانند در جهت یابی به راننده کمک کنند. ایجاد اعلان در زمان خارج شدن از مسیر یا عبور از سرعت مجاز از دیگر ویژگی‌های GPS است. در صورت ربوده شدن خودرو نیز می‌توان از ردیاب آن برای یافتن خودرو استفاده کرد. ردیاب‌ها مسیرهایی کوتاه و بهینه را نشان می‌دهند؛‌ بنابراین به کاهش مصرف سوخت کمک می‌کنند.

برای ناوگان‌های بزرگ حمل و نقل یا باربری، علاوه بر مزایای بالا امکان نظارت بر رانندگان هم فراهم می‌شود. این نظارت از سفرهای غیر مجاز یا خارج شدن از مسیر جلوگیری می‌کند. امنیت محموله‌ها یا مسافران افزایش پیدا کرده و سفرها ایمن‌تر می‌شوند. زمان تقریبی طی کردن مسیر محاسبه می‌شود و سفر یا ارسال محموله دقیق تر بوده و با کمترین اتلاف وقت رخ می‌دهد.

مزیت‌های زیاد ردیاب‌ها موجب شده که برندهای تولید کننده ردیاب روز به روز بیشتر شوند و انواع همه روزه انواع محتلفی از ردیاب را وارد بازار کنند.

برندهای تولید کننده ردیاب

شرکت‌های متنوعی هستند که در زمینه تکنولوژی و انواع تجهیزات آن فعالیت می‌کنند. همه این شرکت‌ها توانایی تولید محصولات خوب را ندارند؛ بنابراین به نامی آشنا و مطرح تبدیل نمی‌شوند. در این بین برخی مجموعه‌ها هستند که با کیفیت بالای محصولات خود، توانستند بر سر زبان‌ها بیفتند و به برندهایی مطرح تبدیل شوند. در ادامه تعدادی از مطرح‌ترین و خوش سابقه ترین برندهای تولید کننده ردیاب را معرفی خواهیم کرد.

1- شرکت sinotrack:

سینوترک از آن دسته شرکت‌هایی است که در حوزه ساخت لوازمی جهت افزایش امنیت وسایل نقلیه فعالیت می‌کند. این شرکت با ارائه ردیاب‌ها در انواع مختلف محبوبیت بسیاری در میان مشتریان یافته است. شرکت سینوترک با ارائه خدمات پس از فروش و خدمات عالی در تلاش است رضایت کاربران را جلب کند. سینوتراک را می‌توان جز بهترین برندهای تولید کننده ردیاب دانست. شرکت سیوتراک را می‌توان مطرح‌ترین شرکت تولید کننده ردیاب شخصی دانست.

2- شرکت Ruptella:

شرکت روپتلا در سال 1999 تأسیس شد. این شرکت از همان سال‌های ابتدایی فعالیت خود، در زمینه تولید لوازم دیجیتالی، لوازم الکترونیکی خودرو، محصولات امنیتی، تجهیزات بی سیم و مواردی این چنینی عملکرد مثبتی از خود نشان داد. ردیاب یکی از لوازم امنیتی تولیدی توسط این شرکت می‌باشد. شرکت روپتلا در سراسر جهان با کیفیت بالای محصولات خود شناخته می‌شود.

نصویر ردیاب Teltonika

معرفی ردیاب Teltonika

3- شرکت teltonika:

شرکت تلتونیک یکی دیگر از مجموعه‌های پیشرو در زمینه تولید دستگاه‌های امنیتی به شمار می‌رود. این شرکت بیش از 20 سال سابقه در حوزه تولید لوازم ردیابی و GPS دارد. تلتونیک برای ردیاب‌های تولیدی خود خدمات نرم افزاری و خدمات سخت افزاری ویژه‌ای ارائه می‌دهد. این برند امکان سفارشی سازی ردیاب‌های تولیدی خود را برای ناوگان‌های بزرگ فراهم کرده است.

4- شرکت Gosafe:

شرکت نام آشنای Gosafe یکی دیگر از مجموعه‌های فعال تولید جی پی اس بوده که در سال 1999 تأسیس شده است. این شرکت قرار گرفته در لیست برندهای تولید کننده ردیاب، در زمینه خدمات سخت افزاری و خدمات نرم افزاری مربوط به انواع ردیاب خودرو‌های شخصی یا خودرو‌های شرکت‌های حمل و نقل فعالیت می‌کند. ردیاب‌های تولیدی این برند دارای حسگرهای قوی هستند؛‌ همچنین امکان تنظیم ارسال اعلان به صورت پیامک از دیگر ویژگی‌های محصولات این شرکت است. کیفیت محصولات تولیدی این مجموعه سبب شده تا محصولات آن در بیش از 100 کشور جهان به فروش برسند.

5- شرکت TrackingFox:

یکی از بهترین و قابل اطمینان‌ترین ردیاب‌های تولید شده در جهان، متعلق به شرکت TrackingFox است. این شرکت محصولاتی بی سیم و کوچک را به بازار عرضه می‌کند؛ به همین دلیل توانسته توجه بسیاری از مخاطبان را به خود جلب کند. تنظیمات دستگاه‌های این مجموعه امکان هشدار در زمان خروج از محدوده تعیین شده را فراهم آورده و همین موضوع سبب عملکرد بهتر ردیاب به خصوص برای سازمان‌های حمل و نقل می‌شود. محصولات این شرکت به طور معمول تا دو سال تضمین کیفیت دارند.

6- شرکت ATrack Technology:

توجه به نیاز مشتریان به عنوان یکی از اهداف شرکت ATrack Technology تعریف شده است. این شرکت رضایت مشتریان را در اولویت خود قرار می‌دهد. همین موضوع سبب شده تا رابطه متقابل خوبی بین مشتریان با این شرکت ایجاد شده باشد. ایده پردازان این برند همواره در تلاش برای بهبود کیفیت و کارایی محصولات شرکت بوده و سعی در کاهش هزینه در کنار افزایش کیفیت دارند.

تصویر ردیاب ردیاب Tkstartak

معرفی ردیاب ردیاب Tkstartak

7- شرکت Tkstartak:

ردیاب های تولیدی شرکت Tkstartak بیشتر به داشتن سخت افزاری قوی معروف هستند. این ردیاب ها با داشتن خاصیت ضد آب بودن، محبوبیت بالایی در بازار پیدا کرده اند. این برند تا اندازه ای از کیفیت محصولات خود اطمینان دارد که گارانتی های طولانی مدت ارائه می دهد. اطلاع رسانی از طریق پیامک، اعلام هشدار زمان خارج شدن از محدوده تعیین شده یا داشتن سرعت بالا در زمان حرکت، بخشی از مزایای محصولات برند Tkstartak است.

8- شرکت Concox:

در بین نام‌های قرار گرفته در لیست برندهای تولید کننده ردیاب، برند Concox یک پیشروی ثابت شده در زمینه تولید انواع جی پی اس محسوب می‌شود. این شرکت با فعالیتی بیش از 15 سال توانسته در بیش از 150 کشور جهان تجارتی موفق را پایه گذاری کند. تمام فعالیت‌های این شرکت وقف جلب اعتماد و رضایت مشتریان شده است.

تصویر ردیاب Meitrack

معرفی ردیاب Meitrack

9- شرکت Meitrack:

برند Meitrack بیش از 14 سال فعالیت داشته و در سال 2002 تأسیس شده است. شرکت متراک توانسته جای خود را در بازار تولید کنندگان انواع سیستم‌های امنیتی و ردیاب محکم کند. این برند یکی از 10 شرکت برتر در زمینه تولید انواع ردیاب محسوب می‌شود. GPS های تولید شده توسط این شرکت سرعت بالایی در پردازش اطلاعات دارند. به کمک این محصولات راننده می تواند اطلاعات را بدون درنگ دریافت یا ارسال کند. ردیاب شارژی از مهمترین تولیدات این شرکت است.

10- شرکت slypatrol:

برند اسکای پاترول نیز مانند شرکت متراک در سال 2002 تأسیس شده است. این برند رقبای سر سختی داشته؛ ولی با این وجود توانسته راه خود را به لیست برترین‌ها و شناخته شده ترین‌های فعال در حوزه تولید انواع جی پی اس پیدا کند. ردیاب‌های تولیدی این برند نسبت به سایر رقبا بهینه سازی شده‌اند. محصولات شرکت اسکای پاترول زمان طولانی‌تری را با مصرف انرژی کمتر سپری می‌کنند؛ به همین دلیل یکی از گزینه‌های عالی برای شرکت‌های بزرگ حمل و نقل یا ناوگان‌های باربری محسوب می‌شوند.

تصویر ردیاب ردیاب Queclink

معرفی ردیاب ردیاب Queclink

11- شرکت Queclink:

در میان اسامی شناخته شده برندهای تولید کننده ردیاب، نام شرکت Queclink نیز به چشم می‌خورد. ردیاب‌های تولیدی این برند بی‌سیم هستند. وجه تمایز بسیاری از محصولات تولید شده توسط این برند، داشتن امکان بر قراری ارتباط صوتی دو طرفه بین راننده و اپراتور است. از معروف‌ترین نولیدات این شرکت می‌توان به ردیاب کودکان اشاره کرد. آنتن دهی بالای ردیاب‌های برند کوییک لینک باعث بیشتر مطرح شدن محصولات تولید شده توسط این برند می‌شود.

12- شرکتTramigo:

دیدن نام برند ترامیگو در میان مطرح‌ترین برندهای فعال در زمینه تولید انواع ردیاب کمی عجیب به نظر می‌رسد؛ زیرا کیفیت سخت افزاری محصولات این شرکت کمی نسبت به دیگر رقیب‌ها ضعیف‌تر است. با این حال نرم افزار قوی و ارائه خدمات رایگان نرم افزاری توانسته محبوبیت‌هایی را برای این برند فراهم کند. این شرکت برای جلب رضایت مشتریان محصولاتی سفارشی سازی شده را طراحی و تولید می‌کند.

تصویر ردیاب galileosky از برندهای تولید کننده ردیاب

ردیاب galileosky از برندهای تولید کننده ردیاب

13- شرکتGalileosky:

شرکت روسی گالیله محصولات خود را برای پشتیبانی‌های از راه دور طراحی و تولید می‌کند. ردیاب‌های تولیدی این برند باتری‌های قوی دارند. این شرکت روسی محصولات خود را به سراسر جهان صادر می‌کند. اهمیتی ندارد که محصولات در کدام کشور به فروش می‌رسند، در هر صورت تضمین کیفیت این شرکت را با خود به همراه خواهند داشت.

14- شرکت Coban:

شرکت کوبان هم از برندهای پر سابقه در حوزه تولید انواع ردیاب شناخته می‌شود و در میان برندهای تولید کننده ردیاب قرار دارد. این شرکت سهم 10 درصدی از تولیدات بازار ردیاب، محصولات امنیتی و تجهیزات الکترونیکی خودرو را به خود اختصاص داده است.

15- شرکت Eelink:

شرکت Eelink دارای خط غنی تولیدات ردیاب بوده و بیشتر GPS هایی مناسب خودرو را تولید می‌کند. طیف خدمت رسانی این برند گستره است؛‌ به همین دلیل توانسته راه خود را به لیست برترین‌ها باز کند.

نتیجه گیری

ردیاب یا GPS محصولی بسیار کاربردی است. این وسیله کارکرد بسیاری دارد. اساس کار بیشتر ردیاب‌ها یکسان بوده؛ ولی هر یک از این محصولات ویژگی‌های خاص و متفاوتی نسبت به دیگر رقیب‌های خود دارند. یافتن ردیاب مناسب کار راحتی نیست؛ بنابراین بهترین راه شناختن برندهای تولید کننده ردیاب و محصولات آنها خواهد بود. در این صورت می‌توانید مناسب‌ترین نوع را که می‌تواند نیاز شما از این وسیله را بر طرف کند، بیابید. در این مقاله شناخته شده‌ترین و مطرح‌ترین برندهای فعال در حوزه تولید ردیاب معرفی شدند. برای خرید با کیفیت ترین و بهترین ردیاب‌ها می‌توانید به بخش محصولات الوردیاب مراجعه کنید.

الوردیاب سایتی فعال در حوزه فروش انواع ردیاب است. ردیاب خودرو، ردیاب شخصی، ردیاب موتورسیکلت، ردیاب آهنربایی و ردیاب حیوانات از محصولات موجود روی این سایت هستند. برای یافتن مناسب ترین نوع که بتواند نیاز شما را بر طرف کند، می توانید از کارشناسان این مجموعه کمک بگیرید. از طریق راه‌های ارتباطی قرار داده شده روی سایت، می‌توانید سؤالات خود را مطرح کرده و در هنگام خرید هر محصول نیز می‌توانید با کارشناسان مشورت کنید.

الوردیاب

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *