دسته‌بندی نشده

کاربردهای ردیاب دوربین دار

ردیاب دوربین دار

یکی از جدیدترین ردیاب های تولید شده برای خودرو، ردیاب دوربین دار است. این ردیاب علاوه بر اینکه موقعیت مکانی خودرو را به صورت لحظه ای به شما نشان می دهد، امکان مشاهده تصاویری از داخل خودرو را نیز برای شما فراهم کرده است. با استفاده از این جی پی اس خودرو در داخل اتومبیل، امنیت آن تا حد زیادی بالا رفته و احتمال سرقت آن نیز کاهش می یابد. اگر می خواهید با این ردیاب بیشتر آشنا شوید، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

ردیاب دوربین دار متصل به آینه جلو خودرو

ردیاب دوربین دار خودرو

ردیاب دوربین دار خودرو چیست؟

ردیاب دوربین دار خودرو شامل دو عدد دستگاه GPS و دوربین است که برای ردیابی و ثبت تصاویر در خودرو مورد استفاده قرار می گیرد. در این دستگاه از 2 عدد دوربین استفاده شده که یکی برای ثبت تصاویر در داخل خودرو و دیگری برای ثبت تصاویر بیرون از خودرو می باشد.

با استفاده از این ردیاب پیشرفته، حتی زمانی که نزدیک اتومبیل خود نیستید، می توانید به صورت زنده از موقعیت و وقایع اتفاق افتاده در اطراف ماشین آگاهی پیدا کنید. این امکانات سبب شده که ردیاب دوربین دار به یکی از پرطرفدارترین تجهیزات برای اتومبیل تبدیل شود. حنی از این ردیاب در ردیاب حیوانات نیز استفاده شده و کاربردهای فراوانی دارد.

ردیاب دوربین دار چه کاربردهایی دارد؟

ردیاب یکی از تجهیزات ایمنی مورد نیاز برای اتومبیل است. یکی از مهم ترین کاربردهای این دستگاه، ثبت تصاویر از داخل خودرو و سرنشینان آن است. در ادامه با دیگر کاربردهای این ردیاب بیشتر آشنا می شوید:

ثبت تمام جزئیات در تصادفات و حوادث رانندگی

حوادث رانندگی قابل پیش بینی نیستند. اگر شما صد درصد تمام قوانین را رعایت کنید، باز هم عده ای با بی قانونی سبب تصادف با اتومبیل شما می شوند. به همین دلیل روزانه شاهد چندین تصادف کوچک و بزرگ در خیابان های محل کار و زندگی خود هستیم.

برای شناخت مقصر اصلی در این تصادفات باید زمان زیادی صرف توضیحات طرفین و ثبت کروکی توسط پلیس شود. در این شرایط است که ردیاب دوربین دار به کمک شما می آید. این دستگاه با ضبط تمام تصاویر داخل و بیرون خودرو، مدرکی مهم برای پلیس در شناخت مقصر تصادف است.

سرقت از خودرو

بالابردن امنیت خودرو

افزایش سطح امنیت خودرو در مقابل سرقت

سرقت اتومبیل یکی از ناگوارترین حوادثی است که در مکان های شلوغ یا بسیار خلوت به وقوع می پیوندد. امروزه ابزارهای کمکی مانند قفل فرمان، دزدگیر و…. کارآمد نیست. با توجه به بالا رفتن قیمت ماشین، بهتر است برای افزایش امنیت اتومبیل خود از ردیاب دوربین دار استفاده کنید.

با استفاده از این ردیاب حتی زمانی که اتومبیل شما را دزدیده باشند، می توانید آن را ردیابی کرده و حتی چهره سارق را شناسایی کنید.

افزایش امنیت ماشین های سنگین و بار آن ها

یکی دیگر از کاربردهای مهم ردیاب های دوربین دار برای رانندگان و صاحبان ماشین های سنگین است. این رانندگان مجبورند ساعاتی را برای استراحت کردن در طول شب یا روز کنار جاده توقف کنند. این امر سبب سوء استفاده برخی افراد برای سرقت محموله داخل بار می شود.

همانطور که گفتیم ردیاب های دوربین دار دارای 2 دوربین هستند. در ماشین های سنگین دوربین دوم در قسمت پشت بار نصب می شود تا راننده بتواند در حین رانندگی یا در زمان استراحت، بار ماشین خود را مشاهده کند. تصاویر ثبت شده توسط این دوربین ها مدرکی قابل استناد برای شرکت های بیمه جهت اخذ خسارت نیز می باشد.

نظارت بر رفتار رانندگان سرویس

یکی از دغدغه های والدین و مدیران آموزشگاه های دولتی و خصوصی، امنیت دانش آموزان زمان استفاده از سرویس های رفت و برگشت است. با استفاده از ردیاب های دوربین دار این مشکل نیز برطرف شده است. با این دوربین ها می توان در زمان رانندگی، رفتار راننده را کنترل کرد تا در صورت بروز رفتارهای پرخطر و ناشایست، تذکرات لازم به او داده شود. این موضوع سبب رضایت مندی و استقبال گسترده سازمان های حمل و نقل از ردیاب دوربین دار شده است.

راننده ماشین سنگین

نظارت بر رانندگان با زدیاب دوربین دار

مهمترین امکانات ردیاب دوربین دار چیست؟

ردیاب های دوربین دار دارای امکانات ویژه ای هستند که ردیاب های معمولی از آن بی بهره اند. از جمله این امکانات:

 • دسترسی به شبکه اینترنت برای ارائه دقیق موقعیت مکانی اتومبیل
 • استفاده از آنتن LBS برای مکان یابی دقیق اتومبیل زمانی که آنتن های معمولی در دسترس نباشند
 • قابلیت مکان یابی سریع و دقیق اتومبیل در پارکینگ های طبقاتی
 • داشتن سیستم آلارم در شرایط اضطراری مانند سرعت زیاد، خروج از محدوده و …
 • کنترل از راه دور اتومبیل و بار آن
 • دارا بودن اپلیکیشن اختصاصی برای انتقال اطلاعات دریافتی از ردیاب

استفاده از ردیاب دوربین دار در خودرو چه مزایایی دارد؟

قابلیت ها و امکانات ردیاب دوربین دار به حدی زیاد است که تنها با دانستن چند ویژگی از آن، تصمیم برای خرید آن قطعی می شود. شما با داشتن این ردیاب دیگر می توانید با خیال راحت اتومبیل خود را در هر منطقه ای پارک کنید و به امور روزانه خود رسیدگی کنید. در ادامه سایر ویژگی های مهم این ردیاب را بیان می کنیم:

 1. کنترل و مشاهده وقایع پیرامون خودرو به صورت لحظه ای و آنلاین
 2. قابلیت پخش تصاویر داخل و خارج خودرو به صورت ضبط شده و آفلاین
 3. کنترل و مکان یابی دقیق خودرو در تمامی مکان ها
 4. قابلیت دید در شب با کیفیت فوق العاده
 5. امکان ضبط و ذخیره سازی ویدئو با بهترین کیفیت
 6. استفاده از سرورهای ابری جهت ذخیره سازی اطلاعات
 7. داشتن اپلیکیشن اختصاصی برای مشاهده اطلاعات دریافتی از ردیاب داخل موبایل
امکانات جی پی اس

ویژگی جی پی اس دوربین دار

اصلی ترین ویژگی های جی پی اس دوربین دار چیست؟

یکی از مهم ترین ویژگی های این ردیاب که کاربران را برای خرید آن مشتاق می کند، قابلیت ضبط تصاویر داخل و خارج خودرو است. با آگاهی کامل از این ویژگی ها در هنگام خرید می توانید بهترین ردیاب را برای اتومبیل خود انتخاب کنید.

کیفیت تصویر ضبط شده

یکی از نکات مهمی که باید در زمان خرید ردیاب دوربین دار مدنظر داشته باشید، کیفیت بالای تصاویر ضبط شده توسط دوربین آن است. این تصاویر باید با بالاترین کیفیت در دسترس باشند تا در مواقع لزوم بتوان از آن به عنوان سندی معتبر استفاده کرد.

دوربین های مورد استفاده در ردیاب باید میدان دید گسترده ای را داشته باشند تا بتوانند فضای بیشتری را پوشش دهند و همچنین باید قادر به فیلم برداری در تاریکی نیز باشند. زیرا اغلب سرقت ها یا تصادفات در تاریکی شب اتفاق می افتد.

ارسال لحظه‌ای تصاویر

ردیاب های دوربین دار باید قابلیت اتصال به شبکه های اینترنت را داشته باشند تا بتوانند تصاویر خودرو را به صورت لحظه ای به شما نشان دهند. این دوربین ها برای فعالیت و اتصال به اینترنت، دارای سیم کارت هستند که باید به صورت جداگانه خریداری کنید.

حسگرهای تشخیص حرکت

دارا بودن سنسوهای تشخیص حرکت از دیگر ویژگی های ردیاب دوربین دار است. این ویژگی سبب می شود تا بتوانید از حرکت های غیر معمول در داخل یا خارج اتومبیل آگاهی پیدا کنید. این آگاهی معمولا توسط ارسال پیامک هشدار به تلفن همراه کاربران صورت می گیرد.

تصویر دوربین ردیاب دوربین دار

کاربرد ردیاب دوربین دار

 ردیاب دوربین دار چه کاربردهایی دارد؟

ردیاب دوربین دار برای استفاده در تمام اتومبیل های جدید و قدیمی مناسب است. از ردیاب های دوربین دار برای حفاظت از اتومبیل و تجهیزات داخلی آن در برابر سرقت استفاده می شود. علاوه بر این ثبت دقیق وقایع توسط این ردیاب می تواند در بروز خسارات ناشی از تصادفات رانندگی و شناسایی مقصر اصلی تاثیر بسزایی داشته باشد.

از ردیاب های دوربین دار در ماشین های سنگین برای کنترل و نظارت بر بار نیز استفاده می شود تا راننده بتواند با خیال راحت مسیر حمل بار را طی کند. استفاده از این ردیاب در آژانس های حمل و نقل نیز امنیت مسافرین را تامین می کند.

راه‌کار حل مشکل کمبود حافظه در ردیاب دوربین دار چیست؟

اغلب ردیاب های دوربین دار قابلیت اتصال به فضاهای ابری را دارا هستند؛ بنابراین هیچ گونه نگرانی جهت کمبود فضای ذخیره سازی اطلاعات (تصاویر و ویدئو)  برای آن ها وجود ندارد.

برای دریافت مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید

نتیجه گیری

با گسترش علم و فناوری، هر روزه دستگاه های جدیدی برای تامین امنیت خودرو به بازار عرضه می شود. ردیاب ها یکی از بهترین ابزارها برای کنترل از راه دور اتومبیل هستند که امروزه با دوربین های کوچک ترکیب شده و بسیار قدرتمندتر از قبل عمل می کنند. این دوربین ها سطح حفاظت از داخل و خارج اتومبیل را تا حد بالایی افزایش می دهند.

علاوه بر حفاظت از اتومبیل، حفاظت از محموله های شرکت های باربری نیز از دیگر ویژگی های مهم این ردیاب می باشد. خرید ردیاب دوربین دار را باید از فروشگاه های تخصصی و معتبر انجام دهید تا از کیفیت آن مطمئن شوید. الو ردیاب بزرگ ترین پخش کننده انواع ردیاب (شخصی، مخصوص خودرو و… ) در کشور است. این محصولات بدون واسطه و با بهترین قیمت در اختیار شما عزیزان قرار گرفته تا با انتخاب مناسب ترین آن، امنیت را به اتومبیل خود هدیه دهید.

الو ردیاب با دارا بودن کادری مجرب و متخصص در این زمینه، شما را در نصب و راه اندازی این دستگاه ها نیز یاری می کند. تمامی محصولات موجود مثل انواع ردیاب سالمندان، کودکان و … در این فروشگاه الو ردیاب دارای خدمات پشتیبانی پس از فروش می باشد. پس می توانید با خیالی راحت و بدون دغدغه خرید خود را انجام دهید.

منبع: foundry

الوردیاب

سوالات متداول

از ردیاب دوربین دار برای چه کاربردهایی استفاده می شود؟

از جی پی اس خودرو دوربین دار برای مقاصدی مثل کنترل و مشاهده وقایع پیرامون خودرو به صورت لحظه ای و آنلاین، قابلیت پخش تصاویر داخل و خارج خودرو به صورت ضبط شده و آفلاین و کنترل و مکان یابی دقیق خودرو در تمامی مکان ها استفاده می شود.

حسگر تشخیص حرکت در ردیاب دوربین دار چه مزایایی دارد؟

دارا بودن سنسوهای تشخیص حرکت از دیگر ویژگی های ردیاب دوربین دار است. این ویژگی سبب می شود تا بتوانید از حرکت های غیر معمول در داخل یا خارج اتومبیل آگاهی پیدا کنید. این آگاهی معمولا توسط ارسال پیامک هشدار به تلفن همراه کاربران صورت می گیرد.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *