دسته‌بندی نشده

ردیاب ضد آب چیست و چه کاربردی دارد؟

ردیاب ضد آب

دستگاه‌ ردیاب از امکانات فوق ‌العاده ‌ای است که خدماتی گسترده برای انسان فراهم می کند. از یافتن وسایل مفقودی و افراد ربوده شده گرفته تا پیدا کردن مقاصد دور و گاهی برای دست یافتن به تبهکاران و مجرمان فراری با کمک این دستگاه انجام می ‌شود. ردیاب ها هر روز با سرعت بیشتری در مسیر پیشرفت می تازند تا امکان بهره بردن از آن ها برای افراد بیشتر و در فضاهای گسترده تر حاصل شود. برای مثال انواع دستگاه های دیجیتال یا هوشمند طراحی و تولید می شوند تا درون آب نیز کار بکنند، مثل ردیاب ضد آب در انواع ردیاب حیوانات و ردیاب شخصی و … که می کوشیم آن را بیشتر بشناسیم.

ردیاب غواصی

آشنایی با ویژگی های ردیاب ضد آب

ردیاب ضد آب چیست؟

ردیاب، دستگاهی است که از سیستم موقعیت یابی جهانی GPS برای تعیین محل یک وسیله نقلیه با جی پی اس خودرو، شخص یا هر وسیله دیگری استفاده می کند که به آن اتصال دارد. این دستگاه اطلاعات را با فواصل زمانی و مکانی منظم به ثبت می رساند که امکان ذخیره آن ها در خود دستگاه وجود دارد. همچنین می توان این داده ها را از طریق شبکه ماهواره ای یا تلفن همراه به یک مکان مرکزی انتقال داد.

ردیاب ضد آب؛ مقاوم و سرسخت در شرایط آب و هوایی مختلف

ردیاب ضد آب برای مقاومت در برابر شرایط آب و هوایی سخت طراحی شده است. این ردیاب های GPS را با توانایی هایی مانند ردیابی مکان، geofencing  و هشدارهای اضطراری مجهز کرده اند. ردیاب ها، دستگاه هایی کوچک با وزنی سبک هستند که جابه جایی آن ها را آسان می کند.

کاربران با داشتن ردیاب GPS ضدآب می توانند با اعتماد به نفس به هر جای ناشناخته ای بروند که به آن علاقه دارند، حتی اگر چندان به شرایط آب و هوایی آن نقطه اعتماد ندارند و نگران هستند که مبادا از دسترس خارج شوند و امکان یافتن آن ها نباشد. ردیاب های ضدآب با قدرت بالایی برای همراهی با شما در چنین مواقعی به بازار آمده اند و اجازه می دهند که  در شرایط  اضطراری به راحتی ردیابی شوید.

ردیاب داخل آب

ویژگی های مهم ردیاب ضدآب چیست؟

ویژگی های بارز یک ردیاب ضد آب قدرتمند

ردیاب ها انواع مختلفی دارند. آن ها برای دست یافتن به محبوبیت بیشتر با هم رقابت می کنند و در این بین دستگاهی بیشتر به دست کاربران خواهد رسید که قدرت بالاتری داشته باشد، زیرا کاربر احساس امنیت، آسودگی و قدرت بیشتری خواهد داشت. اما یک ردیاب ضد آب قدرتمند چه ویژگی هایی دارد؟

مقاومت در برابر آب

حتما اولین و مهم ترین ویژگی چنین دستگاهی قدرت کار کردن آن در موقعیت هایی است که کاربر قصد دارد در درون آب از آن استفاده کند یا خود دستگاه در معرض برخورد با آب قرار می گیرد یا شرایط جوی چنین فضایی را به وجود می آورد.

دسترسی به سیگنال ها به طور همه جانبه

این ویژگی به آن معناست که دستگاه می تواند در شرایط مختلفی مانند درون ساختمان، درون خودرو، در کوهستان و… به سیگنال های GPS دسترسی پیدا کند، برای مثال، برخی از دستگاه های ردیاب ضدآب مانند LandAirSea 54 Waterproof GPS Tracker Device  قابلیت پوشش جهانی دارند.

ردیابی به صورت لحظه ای

دستگاه های ردیاب ضدآب با استفاده از سیستم GPS موقعیت دقیق دستگاه را تعیین و این اطلاعات را به یک سرور ارسال می کنند. سپس کاربر می تواند با استفاده از یک نرم افزار مخصوص، موقعیت ردیابی شده را به صورت لحظه ای ببیند.

ردیاب درون آب

کاربرد های ردیاب ضدآّ ب

سیستم درخواست کمک اضطراری SOS

این ویژگی از مهم ترین امتیازات ردیاب به حساب می آید که در مواقع خطر  می تواند حتی جان انسان ها یا دیگر موجودات را نجات دهد. کاربر برای استفاده از این امکان با فشردن یک دکمه یا کلید (SOS) پیام اضطراری  و هشدار را به شماره هایی می فرستد که از پیش تعیین شده اند.

نمایش سابقه سفرها

 دستگاه ردیاب ضد آب اطلاعات مکانی کاربر را در هر لحظه ذخیره می کند، بنابراین فرد می تواند سابقه سفر خود را در دستگاه ببیند. برخی از ردیاب های ضدآب قابلیت اتصال به شبکه های اجتماعی و نمایش مسیر سفر را نیز دارند.

تعیین منطقه امن جغرافیایی

برخی از این دستگاه ها این توانایی را دارند که کاربر، منطقه امن جغرافیایی خود را تعریف و تعیین کند. این کار در مواقعی به کمک افراد می آید که نباید از حد معینی خارج شوند تا مبادا با خطرهای طبیعی یا جانی و امنیتی رو به رو شوند. دستگاه با داشتن این قابلیت در صورت خارج شدن از محدوده تعیین شده هشدار خواهد داد. برای فعال کردن این مزیت به منوی تنظیمات بروید و از طریق گزینه های موجود، محدوده مورد نظر خود را تعیین کنید.

ارسال هشدارها در شرایط مختلف

در برخی از دستگاه های ردیاب کاربر می تواند هشدارهایی را برای شرایط مختلف تنظیم کند. برای مثال، در صورت خارج شدن از محدوده جغرافیایی امن، دستگاه به او هشدار می دهد. همچنین، در صورت حرکت نامناسب دستگاه مانند حرکت با سرعت بالا با هشدار دادن شما را متوجه شرایط می سازد. برای تنظیم این هشدارها در منوی تنظیمات دستگاه به سراغ گزینه های موجود بروید و هشدار مورد نظر خود را تعریف و تعیین کنید.

ردیابی جی پی اس

مدل های مختلف ردیاب ضد آب

بررسی انواع مدل های ردیاب ضد آب

انواع ردیاب ها را می توانید در بازار بیابید که هر کدام سطحی از قابلیت ها و امکانات را در اختیارتان قرار می دهند. درباره ردیاب های ضدآب می توان گفت که آن ها به چند دسته تقسیم می شوند که بخشی از آن ها به شرح ذیل قابل شناسایی هستند:

  • ردیاب های ضدآب جغرافیایی
  • دستگاه های ردیابی ضد آب ویژه غواصی
  • ردیاب های ضدآب خودرو
  • ردیاب هایی با قابلیت ضدآب برای فعالیت های ورزشی و قابل استفاده در فضای باز

در این بین برخی از انواع ردیاب ضد آب بیشتر مورد توجه قرار گرفته اند که آن ها را معرفی می کنیم:

ردیاب شخصی ضد آب

این دستگاه یک وسیله الکترونیکی است که مقاومت بالایی در برابر آب و رطوبت از خود نشان می دهد. کاربران با استفاده از این دستگاه خواهند توانست هر لحظه موقعیت جغرافیایی خود را تعیین یا شناسایی کنند. این ردیاب ها برای استفاده در فضاهای باز و فعالیت های ورزشی مثل پیاده روی، کوه پیمایی، شکار، شنا، قایق رانی و دیگر فعالیت های مشابه بسیار مناسب هستند.

ردیاب شخصی ضد آب برای خودروها نیز کاربرد دارند و برخی افراد به این منظور آن را در خودرو خود قرار می دهند.

ردیاب ضد آب وسایل نقلیه

ردیاب های ویژه وسایل نقلیه هم همان ویژگی های دستگاه های ردیاب شخصی را دارند. آن ها دستگاه های الکترونیکی کوچک، قابل حمل و بسیار مقاومی هستند که در صورت برخورد با آب باز هم می توانند عملکرد بالایی داشته باشند. کاربران می توانند موقعیت جغرافیایی دقیق خودرو را مشخص یا ردیابی کنند حتی اگر دستگاه در محلی باشد که با آب تماس دارد.

این دستگاه ها یک کیس محافظ ضدآب به شمار می آیند  که در برابر قطرات آب مقاومت قابل توجهی نشان می دهند.

[elementor-template id=”1000004732″]

نتیجه گیری

دستگاه های ردیاب ضد آب دستگاه های الکترونیکی بسیار کارامدی هستند که می توانند موقعیت دقیق جغرافیایی وسایل یا اشخاصی را مشخص کنند که به آن متصل هستند. این دستگاه ها به ویژه در مواقع خطر کمک های شایانی به افراد یا دیگر موجودات زنده می کنند.

منبع: power ، mdpi

الوردیاب

سوالات متداول

ردیاب های ضدآب از نظر سیگنال هایی که دارند به چه صورت است؟

ردیاب های ضدآب از قابلیت پوشش همه جانبه برخوردارند و مهم ترین موردی که در این ردیاب ها اهمیت دارد این است که برخی از آن ها پوشش جهانی دارند.از انواع ردیاب ضد آب می توان به جی پی اس خودرو و ردیاب های حیوانات اشاره کرد.

انواع مدل های ردیاب ضدآب کدامند؟

از انواع ردیاب ضدآب می توان به ردیاب های ضدآب جغرافیایی، دستگاه های ردیابی ضد آب ویژه غواصی، ردیاب های ضدآب خودرو، ردیاب هایی با قابلیت ضدآب برای فعالیت های ورزشی و قابل استفاده در فضای باز اشاره کرد.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *