مقاله

عوامل موثر در قیمت ردیاب خودرو

عوامل موثر در قیمت ردیاب خودرو

ردیاب یا سیستم موقعیت یاب جهانی (GPS)، یک سیستم ماهواره‌ای ناوبری جهانی است که موقعیت، سرعت و همگام سازی زمان را فراهم می‌کند. استفاده از ردیاب‌ها در اکثر خودروهای شخصی و خدماتی امری رایج است. استفاده از این دستگاه‌ها روز به روز گسترش می‌یابد و نقش مهمی را در امنیت افراد ایفا می‌کنند. جی پی اس خودرو نقش مهمی را در امنیت آن و سایر سرنشینان فراهم می‌کنند. برای خرید بهترین ردیاب می‌توانید عوامل موثر در قیمت ردیاب خودرو را در نظر بگیرید. این عوامل هم بر کیفیت و هم بر قیمت تاثیر می‌گذارند.

قابلیت شنود

از قابلیت‌های خاصی که یک ردیاب خودرو می‌تواند داشته باشد، شنود است. این قابلیت با وجود سو استفاده‌هایی که ممکن است از آن بشود، برای موارد امنیتی به خصوص در زمان سرقت خودرو بسیار مفید خواهد بود. با فعال کردن این قابلیت در ردیاب می‌توانید هنگام سرقت، از این حادثه آگاه شوید و به سرعت جلوی این اتفاق را بگیرید. همه‌ی ردیاب‌ها این قابلیت را ندارند و هر ردیابی که این ویژگی را داشته باشد، مسلما دارای قیمت بالاتری نیز نسبت به مدل‌های ساده آنها خواهد بود.

تصویر انواع ردیاب برند سینوترک

سیتوترک از بهترین برندهای تولید کننده ردیاب

برند

اولین و مهم‌ترین نکته در قیمت هر محصول و خرید، برند آن است. برندهایی که از کیفیت بالایی برخوردار هستند معمولا قیمت بالاتری دارند. هنگام خرید یک محصول باید به کیفیت و کارایی آن توجه داشته باشید. اما محصولاتی که برندی شناخته شده در بازار دارند می‌توانید با استفاده از این نکته از کیفیت آن مطمئن شوید بنابر این می‌توانید خرید موفقی را تجربه کنید. کشورهای زیادی تولید کننده ردیاب‌های خودرو هستند. معمولا انتخاب بهترین گزینه از بین آنها کار دشواری است.

برندهای اروپایی، آمریکایی و آسیایی ریادی هستند که انواع ردیاب و در کیفیت و دقت‌های متفاوت تولید می‌کنند. برخی از این ردیاب‌ها کاربرد شخصی ندارند و بعضی ردیاب شخصی به شمار می‌روند. ردیاب‌های آمریکایی از کیفیت بالایی برخوردار هستند ولی قیمت بسیار بالایی نیز دارند و صرفه اقتصادی ندارند. سیتوتراک از جمله برندهایی است که هم کیفیت مورد قبولی دارد و هم قیمت آن معقول است.

این برند انواع ردیاب از حمله ردیاب آهنربایی، شارژیف موتورسیکلت و خودرو تولید می‌کند.

عوامل موثر در قیمت ردیاب خودرو

از عوامل موثر در قیمت ردیاب خودرو ویژگی‌های ردیاب می‌باشد

ویژگی

علاوه بر امکاناتی که اشاره شد، بسیاری از ویژگی‌های دیگر نیز وجود دارند که می‌توانند بر قیمت ردیاب خودرو تاثیر گذار باشند. یکی از ویژگی‌های مهمی که می‌تواند تاثیر داشته باشد، ویژگی سمت ردیاب است. قابلیت‌های ضد گرد و غبار بودن، دوربین و دیگر عوامل می‌توانند خیلی نقش مهمی در قیمت ردیاب داشته باشند. دقت ردیابی عامل مهم دیگری در کارکرد ردیاب‌های خودرو است. تقریبا تمامی ردیاب‌ها از درصد خطای کمی برخوردار هستند. نکته‌ای که قابل توجه است میزان خطا بوده که روی قیمت تاثیر می‌گذارد. جی پی اس هایی که درصد خطای کم‌تری نسبت به دیگر دستگاه‌ها دارند قیمت بیشتری دارند.

کلید SOS از دیگر ویژگی‌هایی است که کاملا منحصر به فرد بوده و در صورت برخورداری ردیاب از این امکان می‌تواند به شما بسیار کمک کند. با داشتن این ویژگی و فعال کردن آن حالت اضطراری فعال می‌شود و حدودا سه نفر از کسانی که در نزدیکی شما حضور دارند، از وضعیت شما با خبر خواهند شد. همچنین می‌توانید با قابلیتی که دارد شماره چند نفر از کسانی که می‌خواهید را به آن اضافه کنید تا در صورت لزوم برای آنها هشدار کمک ارسال شود. این قابلیت در تمامی مدل‌ها یافت نمی‌شود و برای بهره بردن از این امکان باید از مدل‌های خاصی استفاده کنید.

کاربرد

GPS به ابزاری کارآمد در زمینه استفاده علمی، بازرگانی، نظارت و ردیابی تبدیل شده است. این دستگاه از کاربردهای زیادی در مسائل مختلف برخوردار است. با توجه به کاربردهای مخصوصی که دارد می‌توان برای قیمت آن تصمیم گیری کرد. به طور کلی انواع کاربردهای ردیاب را می‌توان به دو دسته نظامی و غیر نظامی تقسیم کرد. کاربردهای غیر نظامی آن به موارد زیر تقسیم بندی می‌شوند:

  • نقشه برداری
  • برچسب گذاری جغرافیایی
  • ناوبری

در مورد دوم همپوشانی‌های نقشه را می‌توان با اعمال مختصات مکان روی عکس‌ها و انواع دیگر اسناد ایجاد کرد. همچنین می‌توان از ردیاب‌ها توسط ناوبرها برای جهت‌گیری و اندازه‌گیری دقیق سرعت استفاده کرد. کاربردهای نظامی نیز می‌توانند در قیمت این ردیاب‌ها تاثیر گذار باشند. از جمله کاربردهای نظامی که می‌توان به آنها اشاره کرد بدین ترتیب هستند:

  • جستجو و نجات
  • شناسایی
  • ردیابی هدف

در ناوبری سربازان می‌توانند اهداف را در مناطق تاریک و ناشناخته با کمک GPS پیدا کنند. با دانستن موقعیت یک خلبان آسیب دیده، مکان آن را می‌توان به راحتی ردیابی کرد. با توجه به هر کدام از این کاربردها می‌توان قیمت نهایی یک ردیاب معمولی یا ردیاب خودرو را تعیین کرد. معمولا اگر از ردیاب‌ها در موارد نظامی استفاده شود، قیمت آن نیز بالاتر خواهد رفت.

عوامل موثر در قیمت ردیاب خودرو

میزان نگه داری شارژ یکی دیگر از عوامل موثر در قیمت ردیاب خودرو می‌باشد

میزان نگه داشتن باتری

هر کدام از ردیاب‌های خوردو ظرفیتی برای نگهداری شارژ و باتری دارند. باتری‌هایی برای این ردیاب‌ها استفاده می‌شوند که از ظرفیت‌های متفاوتی برخوردار هستند. هر چه قدر که ظرفیت باتری بالاتر باشد، قیمت بالاتری نیز خواهد داشت. معمولا باتری‌هایی که برای ردیاب‌ها استفاده می‌شوند به خودی خود ظرفیت بالایی دارند اما به هر حال دانستن ظرفیت آن می‌تواند به انتخاب شما کمک کند.

ردیاب شارژی با توجه به میزان ظرفیت باتری می‌تواند از چند روز تا چند ماه شارژ نگه دارد.

جمع بندی

خرید ردیاب در ابتدا ممکن است آسان به نظر بیاید. اما چندان کار راحتی نیست. نکات و عوامل موثر در قیمت ردیاب خودرو وجود دارند که می‌توانند در قیمت و کیفیت ردیاب‌های خودرو ( و حتی ردیاب‌های دیگر مانند ردیاب موتورسیکلت) تاثیر گذار باشند. این نکات می‌توانند در انتخاب بهترین ردیاب متناسب با بودجه شما کمک کنند. شما می‌توانید با بررسی دقیق این عوامل بهترین گزینه را برای خود پیدا کنید. برای این کار می‌توانید با مراجعه به سایت ما یعنی الوردیاب، مدل‌های مختلف با انواع امکانات را مقایسه کرده و در نهایت برای خرید خود تصمیم بگیرید.

الوردیاب

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *