دسته‌بندی نشده

بهترین ردیاب موتورسیکلت

انتخاب بهترین ردیاب موتورسیکلت (best motorcycle tracker) می‌تواند به معنای تفاوت بین بازگرداندن موتور خود در عرض چند دقیقه یا عدم مشاهده دوباره آن باشد، البته اگر به اندازه کافی بد شانس باشید تا آن را بدزدند. در حالی که سرقت موتور سیکلت به لطف تلاش‌های پلیس در چند سال گذشته کاهش یافته مهم این است از مشکل آگاه بوده و مراقب باشید. در مورد آن نترسید و اجازه ندهید لذت موتورسواری شما را از بین ببرد، اما با چند قدم ساده می‌توانید احتمال دزدیدن کامل موتورسیکلت خود را به میزان قابل توجهی کاهش دهید. در این مقاله بهترین ردیاب موتورسیکلت که احتمال دزدیده شدن موتورتان را به صفر می‌رساند به شما معرفی خواهیم کرد.

معرفی ردیاب موتورسیکلت

هدف از به کارگیری ردیاب موتورسیکلت کاهش جرم و جنایت در کشور و یافتن هر چه سریعتر اموال دزدی است. سرقت موتورها در صحنه جرم بیداد می‌کند. افزایش دزدی‌ها به دلیل پایین بودن توان مالی مردم و روی آوردن به دزدی و از طرفی دیگر به این دلیل بوده که می توانید موتورسیکلت‌های دزدی را ارزان تر بخرید. یک دستگاه ردیاب باید در زمانی که موتور دزدیده شده عرض جغرافیایی، طول جغرافیایی، زمان و تاریخ را دقیقا بررسی کند.

 این سیستم از اینترنت و اتصال GPS استفاده می‌کند. صاحبان موتورسیکلت می‌توانند در صورت دزدی موتور از محل سرقت آن مطلع شوند. مالکان می‌توانند با استفاده از سیستم اندروید موجود در تلفن، مکان موتورسیکلت‌ها را پیدا کنند. نتایج استفاده از این ردیاب‌ها محل قرارگیری موتورها را مشخص می‌کند. دستگاه ردیاب باید با دوام و با اندازه کوچک در مکانی پنهان در موتورسیکلت باشد. کاربران همیشه می‌توانند بدانند چه اتفاقی برای موتورسیکلتشان می‌افتد و ایمنی بیشتری برای وسایل نقلیه خود داشته باشند. بسیاری از پرونده‌های سرقت موتورسیکلت توسط پلیس قابل تکمیل نیست زیرا هیچ مدرکی وجود ندارد کجا و چه زمانی موتورسیکلت ناپدید می‌شود. پس این ردیاب‌ها بسیار مهم، مناسب و آسان برای استفاده می‌باشد.

تصویری از انواع ردیاب موتور سیکلت

معرفی انواع ردیاب موتورسیکلت و بررسی آنها

انواع ردیاب موتورسیکلت

ردیاب‌ها دو دسته کلی سیمی و آهنربایی دارند. ردیاب‌های سیمی نیاز دارند نصب شوند و برق مورد نیازشان را از موتور می‌گیرند. نصب این نوع ردیاب را باید فرد متخصصی انجام دهد زیرا ممکن است سیم کشی موتور دچار مشکل شود.

ردیاب آهنربایی دارای آهنربای قوی بوده و به قسمت آهنی موتور وصل می‌شود. این مدل ردیاب نیازی به نصب ندارد و یک باتری داخلی دارد و باید شارژ شود. اگر موتورسیکلت برای خودتان هست پیشنهاد ما ردیاب سیمی هست زیرا می‌تواند امکانات بیش‌تری را در اختیارتان قرار دهد اما اگر نیاز دارید دستگاه ردیاب را در چند دستگاه نقلیه مختلف استفاده کنید در این صورت ردیاب آهنربایی بهترین گزینه می‌باشد.

بهترین ردیاب موتورسیکلت

بهترین ردیاب موتورسیکلت دارای ردیابی سریع موقعیت مکانی و ویژگی‌های امنیتی عالی بوده. ویژگی‌هایی مانند این به دارندگان موتورسیکلت اجازه می‌دهد تا مراقب موتور خود باشند و برای جلوگیری از سرقت عالی هستند. اکثر دستگاه‌های ردیابی GPS موتورسیکلت با باتری کار می‌کنند، بنابراین عمر باتری دستگاه نیز مهمی بوده و باید بدانید عمر باتری خوب برای یک مدل باکیفیت حدود دو هفته یا بیشتر است. در ادامه به معرفی چند مورد از بهترین ردیاب موتورسیکلت می‌پردازیم.

ردیاب سیتوترک مدل ST901M

ردیاب سینوترک مدل ST-901M یکی از بهترین ردیاب موتورسیکلت ساخت شرکت سینوترک می‌باشد که با پشتیبانی و اکانت مادام العمر رایگان ارائه می‌گردد. این دستگاه با قابلیت خاموش کردن وسیله نقلیه با استفاده از sms و نصب بسیار آسان طراحی شده و امکان نصب بر روی کلیه وسایل نقلیه سبک، سنگین، موتورسیکلت، قایق و هر گونه وسیله نقلیه دارای باطری را دارد.
این دستگاه بوسیله باطری لیتومی 150 میلی آمپری خود در زمان روشن بودن ماشین شارژ و در زمان خاموش بودن آن از 24 ساعت در حالت کار و 72 ساعت استند بای کلیه گزارش‌های درخواستی را برای شما ارسال می‌کند. این ردیاب را در دسته ردیاب خودرو نیز قرار می‌دهند.

ردیاب سیتوترک مدل ST901A

ردیاب سینوترک مدل ST901A را می‌توان به دو صورت آنلاین و آفلاین کنترل نمود. در روش آنلاین کنترل این ردیاب به وسیله اپلیکیشن فارسی این دستگاه صورت می‌گیرد. همچنین در روش آفلاین کنترل ردیاب به وسیله ارسال پیامک امکان پذیر می‌باشد. به طور کلی استفاده از هریک از روش های کنترل ردیاب، امری کاملا سلیقه‌ای خواهد بود. علاوه بر آن، این ردیاب می‌تواند گزارش هایی نظیر مسافت طی شده، میزان سرعت، مقدار سوخت مصرف شده و… را برای مالک خود ارسال نماید. این ردیاب مجهز به باتری لیتیومی 150 میلی آمپر می‌باشد و در دسته ردیاب شارژی نیز قرار می‌گیرد.

نحوه نصب ردیاب موتورسیکلت

اکثر ردیاب‌های مورد تایید به نصب حرفه‌ای نیاز دارند. در واقع نصب صحیح یک ردیاب به اندازه انتخاب بهترین ردیاب موتورسیکلت مهم است. در برخی موارد، فروشنده‌ یا شرکت ردیاب این کار را انجام می‌دهد، اما هر کسی این کار را انجام دهد، باید دقت کند بسیار مهم است دستگاه به درستی پنهان شود. این کار به زمان نیاز دارد، بنابراین از بررسی این که کار با استاندارد خوبی انجام شده خجالت نکشید.

اگر خودتان می‌خواهید ردیاب را تنظیم کنید، یک روز کامل را کنار بگذارید و موتور را تا جایی که می‌توانید بررسی کنید، سپس دستگاه را پنهان کنید. هر سیم کشی باید در بافندگی پنهان باشد، بنابراین فقط مستقیماً باتری را بردارید و منبعی را در جایی پیدا کنید تا واضح نباشد.

توجه داشته باشید برخی از ردیاب‌ها برای ارسال بهترین لینک به ماهواره‌‌ها باید به روش خاصی جهت‌گیری شوند و مناطق بزرگ فلزی نیز می‌توانند از دقت جلوگیری کنند. درست زیر مخزن سوخت مکان ایده آلی برای نصب نیست، اما فضای زیادی روی موتور وجود ندارد، بنابراین وقت گذاشتن و بررسی مداوم عملکرد بسیار مهم هست.

بهترین ردیاب موتورسیکلت مانع از دزده شده آن می‌شود.

استفاده از ردیاب موتورسیکلت چه مزایایی دارد؟

مزایای استفاده از ردیاب موتورسیکلت

در حالی که اضافه کردن سیستم ردیابی GPS به موتورسیکلت ممکن است برای برخی هزینه غیرضروری به نظر برسد، داشتن آن مزایای زیادی دارد.

 • مزایای بیمه: بسیاری از شرکت‌های بیمه در صورت داشتن ردیاب نرخ پوشش شما را کاهش می‌دهند.
 • به راحتی در دسترس باشد: می‌توانید سیستم‌های ردیابی GPS موتورسیکلت را در هر کجا که دستگاه‌های GPS و سایر لوازم جانبی موتور سیکلت خریداری می‌کنید پیدا کنید.
 • ایمنی و پیشگیری از سرقت: ردیاب‌های GPS به شما و سازمان‌های مجری قانون این امکان را می‌دهند تا در صورت سرقت موتورسیکلت خود به سرعت آن را پیدا کنید.
 • تعمیر و نگهداری بهبودیافته: یک ردیاب GPS به شما می‌گوید تا چه زمانی موتورسیکلت خود را برای تعمیر و نگهداری بیاورید.
 • ارائه گزارش کامل از حرکات موتور: ردیاب‌ها گزارشی جزئی از ریز حرکات موتور به شما می‌دهند و شما راحت متوجه می‌شوید چه زمانی موتورسیکلت توقف داشته و چه زمانی حرکت کرده. حتی می‌توانید این گزارش کامل را به شکل pdf یا اکسل دریافت کنید و در مواقع ضروری در اختیار پلیس بگذارید.
 • نمایش میزان سرعت: می‌توانید میزان سرعت موتور در کورس‌ها و شرایط مختلف را بسنجید و از طرف دیگر از میزان سوخت مصرفی آن نیز اطلاع داشته باشید.
تصویری از سارق به همراه موتورسیکلت

هنگام خرید بهترین ردیاب موتورسیکلت به چه نکاتی باید توجه کرد؟

خرید ردیاب موتورسیکلت

بعد از انتخاب بهترین ردیاب موتورسیکلت، باید به نکاتی هنگام خرید آن دقت کرد.

 • فناوری ردیابی: ردیاب‌ها از انواع مختلفی از فناوری با درجات مختلف سرعت، دقت و قابلیت اطمینان استفاده می‌کنند. هنگام خرید دستگاهی برای موتورسیکلت خود، مطمئن شوید با چه سرعتی می‌تواند به روز رسانی‌های مکان را دریافت کند تا بتوانید بفهمید آیا در هر لحظه به مکان دقیق هدف خود در زمان واقعی نگاه می‌کنید؟ به احتمال زیاد، شما چیزی را می‌خواهید تا هر 60 ثانیه در کمترین زمان، مکان موتور را آپدیت کند. به دنبال دستگاه‌هایی باشید که از موقعیت جغرافیایی GPS استفاده می‌کنند. دستگاه‌هایی که فقط از خدمات تلفن همراه استفاده می‌کنند، اگر به مناطقی با پوشش شبکه ضعیف بروند، می‌توانند کمتر قابل اعتماد باشند.
 • ویژگی‌های امنیتی: بسیاری از ردیاب‌ها برای ویژگی‌های امنیتی که ارائه می‌دهند استفاده می‌شوند. تعدادی ویژگی پیشگیرانه وجود دارد و می‌توانید آنها در نظر بگیرید، مانند تشخیص حرکت، هشدارهای دستکاری و … . اطمینان حاصل کنید که می‌توانید هشدارهای امنیتی را که دریافت می‌کنید سفارشی کنید و فوراً روی تلفن همراهتان دریافت کنید. وقتی موتور شما در فضای باز یا در مکان ناآشنا پارک شده، ویژگی‌هایی مانند این موارد می‌تواند محافظت بیشتری را ایجاد کند.
 • عمر باتری: عمر باتری در زمان اطمینان به یک دستگاه ردیاب بسیار مهم می‌باشد. این یکی از اولین موارد مهمی است و هنگام خرید بهترین ردیاب موتورسیکلت باید به آن توجه کنید. عمر باتری خوب باید حدود دو هفته باشد. به دنبال ویژگی‌هایی باشید تا به شما در صرفه ‌جویی در مصرف باتری کمک می‌کنند، مانند حالت خودکار صرفه‌جویی در مصرف انرژی در هنگام پارک کردن موتورسیکلت و هشدارهای باتری کم برای اطلاع از زمان نیاز به شارژ مجدد.

نکات دیگری که در خرید ردیاب بهتر است به آنها توجه کنید

 • رابط کاربری: باید ردیابی خریداری کنید که دسترسی به تنظیمات و بخش‌های مختلف آن برایتان راحت و آسان باشد. برخی از این دستگاه‌ها صفحه لمسی دارند. موتور سوار باید بتواند با دستکش و بدون آن قادر به کار کردن با دستگاه باشد.
 • اندازه دستگاه: اندازه ردیاب باید به گونه‌ای باشد تا به راحتی در انتخاب‌های محدود نصب شود. در حال حاضر ردیاب‌های کوچکی نیز پیدا می‌شوند و بسیار کاربردی هستند.
 • امکان اتصال از طریق بلوتوث: با استفاده از این قابلیت هیچ هشدار یا پیام مهمی را از دست ندهید. این قابلیت زمانی کارایی لازم را برایتان دارد که نمی‌توانید از تلفن همراهتان دور شوید و می‌خواهید از ردیاب‌هایی با قابلیت اتصال بلوتوثی استفاده کنید.

کلام پایانی

در این مقاله بهترین ردیاب موتور سیکلت را بررسی کردیم و همان طور که مشاهده کردید ردیاب موتورسیکلت علاوه بر کاهش احتمال دزدیدن موتور، مزایای دیگری نیز دارد. این مزایا به طور کلی عبارتند از امکان ردیابی مکان و سرعت موتور، امکان دریافت گزارش جزئی از ریز حرکات موتور، تعمیر و نگهداری بهینه از موتورسیکلت و … . اگر شما هم به دنبال ردیاب مناسبی برای موتورسیکلت خود هستید می‌توانید انواع مختلف ردیاب‌ها را در سایت ما بررسی و خریداری کنید.

الوردیاب

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *